Різання рулонних матеріалів під розмір 1

 

Потреби в порізки банерної або тентової тканини виникають у виробників реклами на гнучких носіях досить часто. Коли стоїть завдання порізки сотень метрів банерної ПВХ-тканини, то ручна порізка ножицями стає важко здійснюваною. Серійне або дрібносерійне виробництво іноді завищує собівартість продукції через відходи і значні витрати за часом на операцію обрізання. У тентових застосуваннях, коли проводиться однотипна продукція, наприклад, для автофургонів, наметів для торгівлі або літніх кафе, також виникає потреба у швидкій порізуі великої кількості рулонів на задану ширину. Тому для рулонної порізки вінілових тканин наша компанія придбала спеціальний верстат.

Деякі особливості установки. Іноді трапляється, що туба рулону вигнута або зім’ята, що може створювати труднощі при установці і порізки рулону. На спеціальному верстаті немає центрального вала, на який надягає рулон. Рулон банера просто лежить на двох обертових валах. Якщо рулон намотаний нещільно або тканина – пухка (трикотаж, текстиль або нетканий матеріал), то все одно його легко позиціонувати. Порізка здійснюється двома дисковими ножами, закріпленими на одній осі. При різанні обертового рулону звільняється вузька смужка вінілової тканини шириною приблизно 1 см, яка видаляється з області різу. Це дозволяє розрізати рулон на задану глибину або до самого кінця без заклинювання дискового ножа через тертя. Вали, на яких розміщується рулон банера, мають відкриті кінці, що знімає обмеження на ширину рулону.
Витримка однакової ширини уздовж всього рулону визначається точністю установки дискового ножа, що можна зробити в межах одного міліметра. Швидкість обертання дискового ножа регулюється і встановлюється в залежності від щільності і міцності тканини.

Існують певні обмеження. Наприклад, якщо діаметр рулону більше 300 мм, то до кінця його порізати буде неможливо, так як дисковий ніж може пройти в глибину не більше, ніж на 15 см. Інше обмеження полягає в тому, що буде проблематично відрізати невелику смугу з краю рулону великого діаметра, так як відрізана частина розпадеться при обертанні. Все залежить від діаметра рулону, щільності намотування і інших властивостей вінілової тканини.

Які матеріали можна різати? Пряме призначення установки – це порізка вінілових тканин. Вони міцніші, ніж, скажімо, звичайні текстиль, трикотаж або неткані матеріали. Більш проблематично буде порізати прогумовані брезентові тканини або рулон щільної полімерної плівки, яка при нагріванні буде плавитися і утворювати липкий шар на дискових ножах, сильно збільшуючи тертя. Те ж саме можна сказати і про плівкові липкі стрічкі, типу скотч, без захисної паперової основи з боку клейового шару.

Плотерна порізка