Архитектурная пленка, Плоттерная порезка Киев

Нанесення трафарету . Допоможе монтажна плівка .

Нанесення трафарету . Допоможе монтажна плівка .

Нанесення трафарету . Допоможе монтажна плівка . 1

 

В процесі виконання ремонту часто використовують різноманітні методики, за допомогою яких можна прикрасити інтер’єр та зробити його біль яскравим. До них можна віднести використання трафарету на будь-якій площі (це може бути невеликий малюнок або орнамент з деталей, які повторюються). Застосовувати ці методики дуже просто. Перш за все, необхідно визначитися з орнаментом та розміром малюнку, після цього виготовлюють трафарет потрібного розміру (для цього використовують самоклеючий матеріал – аракал). Крім того, працювати за допомогою валка, губки або пензля набагато простіше, аніж може здаватися на перший погляд.

Пропонуємо вашій увазі інструкцію для трафаретів одноразового використання. Подібні трафарети використовують переважно для фарбування великих площ та нанесення великих зображень (стелі, шпалери, великі орнаменті, стекла тощо). За допомогою даного методу можна нанести малюнок з використанням фарб, для нанесення зображення за допомогою штукатурки метод не використовується.

Що необхідно для переносу зображення:

  • Трафарет.
  • Ракель або валок для притискання трафарету.
  • Ножиці.
  • Канцелярський ніж.
  • Малярний скотч.
  • Фарба та пігменти.
  • Пензлі та валки, спрій або спонж.
  • Ємність для фарби.
  • Чиста ганчірка.

Розглянемо два методи переносу трафарету на поверхню.

Нанести зображення на стіну за допомогою самоклеючого трафарету можна навіть без досвіду. Для того щоб прикрасити ваш інтер’єр вам знадобиться всього 3 години часу та деякі інструменти.

Існує два основні методи для переносу трафарету на поверхню – за допомогою монтажної плівки та без її використання. Монтажна плівка допомагає утримувати трафарет від розпадання після зняття паперової основи. Якщо ж трафарет наносять на шорстку поверхню за допомогою монтажної плівки, то в такому випадку монтажна плівка може підривати трафарет з боку самої стіни. Тут можна використати інший метод – нарізання трафарету з «неповним тиском». При цьому зображення прорізується не до кінця, плівку наносять на поверхню одним листом, без використання монтажної плівки. Зайві деталі. Які повинні бути зафарбовані, вибирають безпосередньо з поверхні стіни.

Розглянемо цей варіант детальніше:

  • Спочатку плівку розкладають на рівній поверхні. Це необхідно для того, щоб лінії місць розрізу трафарету були добре помітні, що допоможе гарно вичистити трафарет. Можна використати фарбування для прояву місць розрізу (від звичайного пилу до кольорової крейди).
  • Примірка трафарету до місця його нанесення. Необхідно мати на увазі всі особливості конкретного зображення та ретельно вирівняти його відносно кутів, плінтусу та стелі. Після того, як трафарет ретельно вирівнюють, його фіксують на стіні за допомогою малярного скотчу.
  • Для фіксації трафарету слід використати малярний скотч, при цьому відступають від верхнього краю приблизно 10-15 см.
  • Для якісної вибірки трафарету необхідно прикріпити поруч з ним роздрукований ескіз кінцевого зображення.
  • Приклеювання плівки починають з верхнього кута, який залишається вільним. Для цього підложку відділяють від плівки, відгинають її приблизно на 10 см. Після цього підложку відрізають якомога рівніше. В подальшому це безпосередньо вплине на зручність відділення підложки від решти трафарету. Після відділення та відрізання підложки плівку наносять на стіну.
  • Для вирівнювання плівки та видалення пухирців повітря використовують ракель (гумовий або повстяний).
  • Прибирають малярний скотч (після повної фіксації трафарету).
  • Видаляють підложку зі всього трафарету. Якщо він занадто довгий, можна його звернути для зручності.
  • Підложку піддівають з нижньої частини та акуратно знімають.
  • Відгортати плівку слід невеликими ділянками, по 10-15 см. При цьому її постійно підрівнюють за допомогою ракелю, від центра до країв. Розташовувати ракель слід під кутом 45 градусів відносно горизонтальної поверхні плівки.
  • В самому кінці слід відділяти підложку не поспішаючи, акуратно, в напрямку до кута трафарету. Це допоможе запобігти випадковому приклеюванню трафарету до поверхні.
  • Після цього можна розпочинати перетворення плівки безпосередньо на трафарет. Для цього видаляють ділянки з малюнку, які в подальшому повинні бути зафарбовані. Саме для цієї мети і потрібен надрукований ескіз. За допомогою канцелярського ножа піддівають та видаляють елементи малюнку. Слід бути дуже обережним та акуратним при відділенні ділянок з тонкими лініями та гострими кутами, адже вибрати їх складніше за все.
  • Коли трафарет готовий, можна підготовити фарби. Частіше за все використовують білу водоемульсійну фарбу з кольоровими пігментами. Наносять її за допомогою валка. Слід мати на увазі, що при нанесенні зображення на шорстку поверхню плівка прилягає не щільно, тому щоб уникнути підтікання фарби під трафарет, краще використовувати сухий валок.
  • Дрібні елементи промальовують невеликим пензликом або епонжем.
  • При бажанні можна використати кілька кольорів та відтінків фарби.
  • При використанні фарб слід дотримуватись інструкції на пакуванні.
  • Після висихання фарби видаляють плівку. Робити це слід не кваплячись, відвертаючи плівку на 180 градусів та тяги паралельно стіні. Це допоможе знизити на тяжіння плівки та попередить зняття покриття або штукатурки.
  • Обов’язково слід зняти внутрішні частини трафарету (наприклад, середні частинки квітів тощо).
  • Малюнок, зроблений за допомогою одноразового трафарету, готовий.

Другий метод нанесення трафарету за допомогою монтажної плівки.

Підготовка поверхні стіни до нанесення малюнку.

При виборі стіни, на яку ви будете наносити малюнок за допомогою самоклеючого трафарету, слід керуватися такими критеріями: поверхня не повинна бути дуже шорстко, пильною, вологою або жирною. Липка сторона трафарету повинна приклеюватися до вашої стіни. Якщо поверхня стіни дуже шорстка, при перенесенні трафарету на стіну та знятті підложки монтажна плівка може підірвати трафарет під поверхні стіни.

Навіть якщо акуратно знімати монтажну плівку з трафарету, який ви вже прикріпили на стіну, шорсткість поверхні або її нерівність можуть спричинити підтікання фарби під час фарбування малюнку. Що перевірити силу приклеювання трафарету, можна відрізати куточок плівки з трафарету та провести тест на силу фіксації.

Фрагмент плівки повинен приклеїтися до стіни так, щоб він не відклеївся від неї на протязі 15-20 хвилин після нанесення. Найкращим варіантом буде, коли після рекомендованого часу витримки крізь плівку проступає фактура поверхні. Якщо після вказаного часу плівка в деяких місцях відступає або зникла фактура стіни, слід підігріти плівку промисловим феном, що значно підвищить адгезію плівки відносно стіни.

За допомого подібного тесту на фіксацію ви можете також протестувати якість фарбування стіни. Якщо фарба була нанесена не по технології, то існує ймовірність того, що трафарет може зняти фарбу в місцях фіксації трафарету.

Якщо стіна була пофарбована давно, а трафарет все одно погано тримається, рекомендується наносити фарбу за допомогою спрею в 2-3 шари невеликими порціями.

Підготовка трафарету для наклеювання на стіну.

Перед нанесенням трафарету на стіну слід розгорнути його з пакування та додатково за допомогою жорсткого ракелю прокатати монтажну плівку та трафарет. Це дозволить посилити клейкість монтажної плівки до трафарету та прибрати хвилі, та попередити відшарування монтажної плівки від плівки підложки.

Якщо при пригладжуванні на монтажній плівці утворюються складки, не варто турбуватися. Монтажну плівку після переносу трафарету все одно знімають, тому складки на її поверхні не впливають на якість наклеювання трафарету.

Навіть якщо після переносу трафарету на поверхні наклеєного трафарету з’являться складки (після видалення монтажної плівки), їх можна швидко розгладити шляхом привідклеювання плівки.

Виставляємо трафарет на стіну.

Для початку необхідно виставити трафарет на стіну та зафіксувати його за допомогою малярного скотчу саме так, як ви планували нанести зображення. Слід зазначити, що виставляння трафарету та його централізація повинна відбуватися не по краям, а по центру розташування зображення. Технічні площі, які розташовані по боках трафарету, можуть бути нерівномірними. Це може негативно вплинути на рівність нанесення зображення.

Наносимо трафарет на стіну.

  • На закріпленому трафареті слід при підняти меншу зі сторін та відшарувати паперову підложку від плівки. Не слід знімати всю підложку або велику її частину. Для початку достатньо буде оголити липку сторону приблизно на 10-15 см. Це допоможе закріпити початок трафарету.
  • Не слід забувати про те, що монтажну плівку, яка наноситься на трафарет, не можна знімати до початку переносу трафарету на поверхню. Монтажку знімають тільки після того, як трафарет закріплюють на стіні. Призначення монтажної плівки полягає в тому, що вона фіксує фрагменти малюнку та не дозволяє йому розпастися після зняття паперової підложки.
  • Частина відшарованої паперової підложки знімається. Трафарет повинен бути зафіксований на поверхні з інших боків. При зрізанні паперової підложки слід постаратися не порушити положення трафарету.
  • Початок трафарету прикатують до поверхні. При цьому необхідно пам’ятати, що наскільки рівно буде зафіксований початок, настільки рівно та без хвиль буде прикатуватись весь трафарет.
  • Коли трафарет зафіксований, навіть початковою своєю частиною, все, що фіксувало його до цього моменту, можна видалити. При цьому трафарет буде триматися за рахунок зафіксованого початку.
  • Якщо початкова частина трафарету погано зафіксувалася на поверхні, необхідно тимчасово виконати додаткову фіксацію для прикатування трафарету до стіни. Після закінчення прикатування, для підвищення клейкості, можна додатково прикатати трафарет з використанням промислового фену (не знімаючи монтажну плівку при цьому).
  • Після цього прикатують інші частини трафарету. Не слід знімати одразу всю підложку та наклеювати трафарет всією поверхнею до стіни. В цьому випадку можуть утворитися складки, хвилі, пухирці, склеювання окремих частин трафарету між собою тощо.
  • При накатуванні інших частин трафарету необхідно знімати паперову підложку частинами, одразу прикатуючи оголену частину трафарету до поверхні.
  • Якщо плівка прикатується неправильно, під нею утворюються пухирці повітря та хвилі. Щоб уникнути цієї проблеми необхідно прикатувати трафарет за допомогою ракелю або валка.
  • При невеликій ширині трафарету можна прикатати його лиш одним рухом до кінця. Проте якщо ширина трафарету завелика, а ракель має стандартну ширину, прикатку слід виконувати від центру до сторін по черзі.
  • Для зручності та економії часу прикатування можна використати широкий ракель або валок на всю ширину трафарету. Якщо ви використовуєте стандартні інструменти, необхідно рухатись від центру до сторін. При цьому за раз прикатують не більше 2-3 см.
  • Після накатування трафарету на поверхню можна додатково прокатати ракелем, після чого монтажну плівку акуратно знімають з наклеєного трафарету. Монтажну плівку слід знімати дуже обережно, щоб на ній не залишились частинки та елементи трафарету.
  • Після завершення слід ретельно перевірити якість прикатування трафарету та наявність всіх необхідних деталей. Трафарет вирівнюють в місцях, де могли утворитися пухирці повітря та хвилі.

Захист поверхні стіни навколо трафарету.

Щоб захиститу стіну та підлогу від потрапляння фарби та шпаклівки, навколо трафарету наносять захисний папір, який фіксують за допомогою малярного скотчу. Якщо ви вперше наносите малюнок на стіну, необхідно ретельно захистити площу навколо зображення.

Наносимо малюнок через трафарет за допомогою фарби.

  • Підготовка пензля та фабри для нанесення зображення. Перш за все зауважимо, що слід використовувати невелику кількість фарби. для цього зайву фарбу з пензля залишають на листку паперу.
  • Можна використовувати спеціальний валок, проте теж варто слідкувати за кількістю фарби на його поверхні. Фарбувати слід поступальними рухами, начебто ви обмакуєте пензлі в фарбу, не слід водити пензлем по площі малюнка. Це допоможе вам уникнути підтікання фарби під трафарет та порушити чіткі контури зображення.

Після нанесення фарби трафарет демонтують зі стіни.

Після завершення фарбування можна знімати трафарет зі стіни. Робити це слід акуратно, адже трафарет виготовляють з самоклеючої стрічки, яка може зняти з собою частину фарби зі стіни у випадку її поганого профарбовування. Після цього фарба повинна висохнути.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *