Плоттерная порезка Киев

Як наносити одноразовий трафарет з самоклеючої плівки на дзеркало?

Як наносити одноразовий трафарет з самоклеючої плівки на дзеркало?

Як наносити одноразовий трафарет з самоклеючої плівки на дзеркало? 1

 

Дизайнери часто використовують метод трафарету для прикрашання інтер’єрів. Це один з найбільш простих та зручних у використанні способів переносу зображення на поверхні. Пропонуємо вашій увазі детальний розгляд методу переносу одноразового трафарету, виготовленого з самоклеючої плівки, на дзеркальні поверхні.

  • Підготовка столу до нанесення самоклеючого трафарету.

Стіл повинен бути рівним, без перекосів та звисаючих країв. Дуже часто через дефекти поверхні при накатуванні трафарету та прикладанні надмірних зусиль скло або дзеркало ламається. Крихкість дзеркальної поверхні залежить в тому числі й від якості самого дзеркала, або від випадкового створення на його поверхні внутрішньої напруги від випадкових ударів тощо. Тому перед наклеюванням трафарету краще вирівняти стіл.

Перш за все необхідно забезпечити чистоту поверхні, на яку буде вкладатися дзеркало, та поверхні біля нього. Слід прибрати пил та великі часточки ДСП. При накатуванні трафарету та використанні ракелю на поверхні дзеркала утворюється статика, яка може затягувати часточки пилу та бруду під плівку. На перший погляд при наданні поверхні матовості за рахунок використання піскоструйного методу або спеціальної матуючої пасти пил, що потрапила під трафарет, не наносить шкоди. Проте це тільки на перший погляд.

Якщо матування поверхні відбувається з використанням піскоструйного методу, то великі часточки пилу та ДСП утворюють пухирці повітря під плівкою, в результаті при обробці абразивні часточки можуть пробити плівки та зображення буде нанесено в небажаних місцях. Якщо ж часточка бруду потрапить на зріз малюнку, а ви цього не помітите, може відбутися підривання краю малюнку та порушення чіткості ліній малюнку.

Наявність пилу під плівкою по краю контуру малюнку може призвести до подібних неприємностей при використанні матуючої пасти або рідини. При наявності пилу на поверхні монтажна плівка, що утримує трафарет після зняття з нього паперової підложки, швидко зношується. Саме тому важливо ретельно очищати поверхню столу з торців та змочувати водою або спеціальними антистатичними рідинами.

  • Підготовка поверхні дзеркала для нанесення трафарету.

На чистий стіл вкладається дзеркало, поверхню якого ретельно очищають від забруднень. Бажано щоб дзеркало звисало з двох боків приблизно на 2-3 см, це дозволить в подальшому полегшити роботу по нанесенню трафарету. Витирання пилу та забруднень з поверхні дзеркала слід в напрямку до звисаючого краю, однак таким чином, щоб бруд не потрапляв на стіл. У випадку сильних забруднень необхідно використовувати спеціальні чистячи засоби для скла, які не містять у складі ефірних масел та інших речовин, які можуть зробити процес приклеювання плівки більш важким. навіть найпростіші миючи засоби можуть містити речовини, які надають склу блиск, тому при обробці дзеркала подібними речовинами обов’язково слід протерти поверхню сухою ганчіркою та по можливості дати поверхні просохнути на протязі 5-10 хвилин.

Якщо ви плануєте наносити малюнок зі сторони амальгами та в подальшому фарбуватися, обов’язково треба видалити за допомогою розчинника маркування. Якщо таке маркування не видалити, то при фарбуванні зі сторони амальгами по краю контуру фарба, яку ви будете наносити, почне витягувати з маркування фарбу. Це призведе до зафарбовування вашого малюнку біля місць маркування.

  • Підготовка трафарету до переносу з підложки на дзеркало.

Розгортаємо трафарет на ретельно підготовлене дзеркало. Самоклеючий трафарет можна перенести з підложки на поверхню за допомогою двох методів. Перший полягає у використанні монтажної плівки, другий не передбачає її застосування.

Якщо трафарет вирізаний не з повним тиском, то можна відмовитись від використання монтажної плівки. Неповне прорізання трафарету – коли плівка з малюнком прорізана приблизно на 75% від товщини (паперова під ложка під плівкою залишається цілою при будь-якому методі прорізування плівки).

При неповному прорізуванні трафарет після зняття захисної плівки з липкої частини не розпадається. Слід мати на увазі, що при такому варіанті прорізування слід прикатувати плівку до поверхні з неповним тиском на ракель. Це допоможе вам не видавити підрізані фрагменти малюнку.

Неповне прорізування трафарету на плівці застосовується для переносу нескладних трафаретів без використання монтажної плівки. Однак слід мати на увазі, що вибірка плівки в місцях неповного прорізування може зайняти немало часу.

Якщо плівка у трафареті прорізана повністю, перед переносом на поверхню роблять вибірку деталей малюнку, які будуть фарбуватися або матуватися. Щоб полегшити процес вибірки деталей, рекомендують протерти поверхню плівки пильною ганчіркою або пилом, що скупчується на столах під ковроліном. Це дозволить чітко побачити обриси порізаного малюнку. Залишки пилу протирають з поверхні трафарету легким рухом за допомогою чистої сухої ганчірки в напрямку до краю столу. Видалення залишків пилу не призведе до погіршення видимості обрисів малюнку на трафареті.

Після того як з трафарету будуть вибрані зайві деталі, необхідно накатати монтажну плівку на поверхню почищеного трафарету. Це дозволить плівці не розпастися при знятті підложки при переносі на дзеркало.

Краще використовувати монтажну плівку меншої ширини, аніж ширина дзеркала. В цьому випадку її залишки не будуть лягати на стіл, загибатися та бруднитися на краю столу. Це призведе до погіршення липких властивостей плівки, появи зламів на поверхні, та зашкодить багаторазовому використанню монтажки (існує більш дешева плівка, призначена для одноразового використання). Краще за все накатувати монтажну плівку на трафарет в два ряди. Так, якщо дзеркало завширшки 700 мм, слід використати монтажку шириною 500 мм з накатуванням в два ряди з нахлистом посередині. Для більших розмірів слід використовувати монтажну плівку без паперової основи. Вона має більший термін використання, більш м’яка, кожен раз після використання самостійно зкручується в рулон, придатна до застосування в пильних приміщеннях.

Прикатування монтажної плівки до трафарету виконується за допомогою спеціального жорсткого ракелю або рулонним методом (найбільш швидкий та якісний метод накатування плівки або монтажки).

Перед нанесенням монтажної плівки на трафарет необхідно виставити трафарет по куткам так, як його будуть наносити на поверхню дзеркала, зафіксувати монтажною стрічкою або смужками плівки трафарет на поверхні дзеркала або скла. Краще за все фіксувати трафарет по чотирьох кутках та посередині довгих сторін – якщо розміри перевищують 1 м, а при маленьких розмірах можна фіксувати лиш по двох довгих сторонах. Це потрібно для запобігання ковзання трафарету по поверхні під час прикатування монтажної плівки та подальшого переносу трафарету з підложки на дзеркало. Для швидкої фіксації трафарету можна обмежитись установленням двох важких предметів по краях  – вони не дадуть трафарету зрушити з місця на початку прикатування.

В подальшому наносимо на виставлений та зафіксований трафарет монтажну плівку.

Головне правило якісного нанесення монтажної плівки або просто при закатуванні фону плівкою полягає в тому, щоб на початку нанесення приклеїти плівку до поверхні ідеально рівно, без пухирців повітря та без хвиль.

  • Метод нанесення монтажної плівки рулонним методом.

Рулон без основної монтажки слід виставити паралельно до початку трафарету, на відстані 20 см від нього. Потім слід відмотати від рулону 35-40 см плівки. Попереду слід покласти ще один рулон плівки або паперову тубу з-під плівки. Відклеєний край плівки слід наладити липкою стороною уверх, зверху другого рулону.

Два рулони слід утримувати разом, край монтажної плівки слід перекинути на початок трафарету, липкою стороною донизу. Після цього слід дотримуватися паралельності рулонів відносно краю дзеркальної поверхні, інакше монтажна плівка під час прикатування зісковзне за межі трафарету. Край монтажної плівки кладуть на початок трафарету, після чого прокатують вперед-назад за допомогою прикаточного рулону монтажку, щоб гарно зафіксувати її початок.

Починаємо прикатувати весь трафарет на дзеркало, прокручуючи рулон вперед та притримуючи його донизу під кутом 45 градусів. Прикатування відбувається за допомогою розкручування другого рулону. При цьому не можна ослаблювати тиск на рулон, якщо ж це відбулося, або на малюнку міститься багато дрібних та гострих деталей, необхідно використати додатково жорсткий ракель. Це дозволить добре приклеїтись плівці до трафарету та забезпечить якісне утримування всіх деталей.

Пригладжувати монтажну плівку до трафарету необхідно від центру, з великим тиском на ракель, поступово зменшуючи тиск до країв трафарету. На дрібні пухирці повітря та невеликі хвилі можна не звертати увагу – вони не вплинуть на якість переносу трафарету на дзеркало та якість матування поверхні.

Якщо при замонтажуванні трафатеру на дрібних деталях з’являтися дефекти, краще їх видалити, адже монтажна плівка може не витримати даний фрагмент при знятті паперового захисного шару. Після прикатування монтажної плівки на поверхню трафарету рекомендується не відрізати плівку від рулону, адже після завершення переносу трафарету на поверхню можна швидко зкатати плівку назад до рулону.

Даний метод дозволить максимально захистити плівку від зношування та спростить процес подальшого замонтажування трафаретів тією самою ділянкою плівки. Якщо ви все такі вирішите відрізати ділянку плівки від рулону, не слід турбуватися про збереження плівки для наступного використання. Достатньо буде після переносу трафарету акуратно піддіти початок монтажки та накрутити на тубу, яка залишилась після наматування рулону. Можна використати для цього звичайну пластикову трубу.

  • Нанесення плівкового трафарету на поверхню.

Трафарет наносять лиш на чисту та суху поверхню. Не рекомендують наносити трафарет на водну основу. Цей метод доцільно використовувати у випадках фотодруку під скло, коли плівка дає зображення через липку сторону. За допомогою води можна вигнати з-під плівки дрібні пухирці повітря та рівномірно прикатати плівку до скла або дзеркала. При нанесенні трафарету дрібні пухирці під плівкою не вплинуть на матування або фарбування скляних виробів.

При нанесенні плівок на водну основу необхідно більше часу та зусиль. При видавлюванні за допомогою ракелю води з-під плівки частина вологи залишається під плівкою. Залишки вологи випаровуються на протязі 2-3 діб. Це робить неможливим матування або фарбування скла одразу ж після нанесення трафарету. Саме тому водний метод ускладнює та подовжує процес матування або фарбування поверхні за допомогою трафарету.

Після того, як буде обраний метод прикатування трафарету (вологий чи сухий), починають сам процес прикатування. Для цього знімають фіксуючу мітку з однієї сторони, з якої і починають нанесення трафарету. Край трафарету підіймають приблизно на 15 см, відклеюють частину паперової основи та відрізають її. Зріз виконують якомога рівніше, щоб в подальшому легко відділити папір від трафарету. Початок трафарету прикатують на дзеркало.

Після початку прикатування можна буде зняти тимчасові фіксатори та продовжити подальше нанесення трафарету. Відтепер трафарет буде нанесено рівно, як ви виставили на дзеркальній поверхні. Для прикатування слід обирати м’які войлочні ракелі, не треба прикладати великих зусиль. При використанні жорсткого ракелю можливі деформації, роз тяжіння, швидке зношування жорсткого ракелю, зсув трафарету, підрив або застрягання плівки на поверхні трафарету тощо.

Обов’язково слід рівно прикладати трафарет на початку його нанесення – від цього залежить якість прикатування та нанесення зображення!

Що продовжити нанесення трафарету, необхідно відділити паперовий шар. Важливо не знімати його одним рухом, а робити це поступово, по 10-15 см, ретельно притискаючи плівку за допомогою ракелю. При відшаруванні паперового шару необхідно слідкувати за тим, щоб всі дрібні та гострі деталі залишались на трафареті, а не на основі. Після нанесення трафарету паперовий шар можна застосувати для захисту задньої поверхні скла від піскоструйної обробки.

Після закінчення нанесення трафарету рулон монтажної плівки прокручують в інший бік, знімаючи та зкручуючи плівку назад до рулону. При цьому слід стежити, щоб монтажна не підірвала та не зняла дрібні деталі малюнку.

Залишати трафарет на дзеркальних або скляних поверхнях надовго не рекомендують. Адгезія відбувається на протязі 24-48 годин, тому чим довше трафарет залишиться на поверхні, тим вища вірогідність залишків клейової основи на поверхні.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *