Защитные самоклеющиеся пленки

Липкость защитных пленок

Липкость защитных пленок

 

Способи виготовлення захисних плівок удосконалюються. З цієї причини виробники мають можливість випускати матеріал з відмінними адгезійними якостями для використання в певних галузях побуту, виробництва та інших галузях. Така спеціалізація дозволяє найкраще задовольняти потреби користувачів.

Як визначаються адгезійні якості
Плівки виготовляють із полімерів, на які наносять клейові склади. Показники адгезії для плівки навіть одного виду можуть суттєво відрізнятись. Їх величина залежить від товщини та виду клейового складу, що виробляється на основі каучуку, акрилатів, силікону. Кожен із типів клею має свої оригінальні характеристики, що впливають на здатність приклеюватися.

Прилипання захисної плівки – складний процес, що відбувається на тонкій межі між твердою поверхнею і клеєм. Найчастіше адгезія у лабораторних умовах вимірюється за методикою ASTMD-3330. Основується цей спосіб на вимірі сили, необхідної для відриву плівки від смуги зі сталі.

Плівковий зразок, що має ширину 25-50 мм, наклеюють одним кінцем до відполірованої смуги зі сталі, другий знаходиться під прямим кутом до стрічки. За допомогою обладнання до решти вільного кінця прикладають певні зусилля, досягаючи навантаження, при якій матеріал відклеїться. Саме це навантаження стане показником, що визначає адгезійні характеристики захисної плівки. Вимірюється вона у грамах чи Ньютонах на міліметр (25–50).

Залежно від властивостей клейового шару розрізняють класи плівок із розрахунку навантажень на 50 мм:

SH — понад 1000 г;
VH — від 550 до 800 г;
H  —350–550 г;
M  —200–350 г;
ML — 100–200 г;
L  —менше 100 г.
Завдяки такому поділу захисні плівки можна використовувати всім видів поверхонь. Купуючи їх за класами, можна не переплачувати за непотрібні при використанні якості клейкості.

Де використовуються плівки з різною адгезією
На ринку відповідних товарів можна знайти захисний матеріал із будь-яким ступенем адгезії. Клейка плівка застосовується:

з найнижчою клейкістю (L)  — для площин з ПВХ, акрилів (РММА), пластику ABC, алюмінію з анодованою обробкою, сталі та інших гладких матеріалів;
ML — для меблевої фурнітури, побутової техніки, а також для глазурованої черепиці, алюмінію (гладкого);
M  —для сталевих, пластмасових площин, мармуру, алюмінію (з обробкою гальванізацією);
H — для більш шорстких площин: ламінатів, листів з алюмінію, композитних панелей, профілів із полівінілхлориду;
VH — для матових матеріалів, а також оброблених піскоструминним способом;
SH  —для килимових настилів, підлогових покриттів в автомобілях.
Купуючи захисну плівку, варто звертати увагу на її характеристики: товщину та тип клейового шару, адгезійні властивості. Правильно підібраний матеріал надійно виконуватиме свої функції, зберігаючи поверхні від пошкоджень. Його застосування буде максимально зручним, дозволить оптимізувати витрати.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *