Орафол

Як клеїти карбонову плівку – ефективні методи роботи

Як клеїти карбонову плівку

 

Багато водіїв, які хочуть зробити свій автомобіль більш ефектним і агресивним, вирішують обклеїти його плівками з карбону. Однак далеко не всі можуть правильно виконати це завдання з першого разу. Щоб поклейка карбонового вінілу дала позитивний результат, розглянемо всі тонкощі виконання подібної роботи більш детально, а також подивимося відео на цю тему.

«Мокрий» метод приклеювання карбонової плівки:
Як клеїти карбонову плівку? Є два способи. Якщо ви робите таку операцію своїми руками вперше, то для вас підійде так званий “мокрий” метод нанесення плівки. Свою назву він отримав через використання мильної води, яка не дає частинам вінілу склеїтися між собою.

На початку роботи необхідно ретельно почистити і знежирити поверхню автомобіля. Далі беремо вініл і відміряє необхідне нам кількість плівки. Наносимо невелику кількість мильної води на її поверхню, відокремлюємо плівку від паперу і змочуємо вініл з клейової сторони.

Наносити воду на внутрішню сторону плівки необхідно ретельно, тому що від цього залежить час утримання останньої на кузові машини. Якщо води буде занадто мало чи багато, то вініл не протримається й місяця.

 

Далі беремо вже готову плівку і акуратно прикладаємо її до поверхні автомобіля. Беремо шпатель і рівномірно “виганяємо” воду з плівки. Робити це найкраще рухами від центру до країв вінілу. Після того як під плівкою не залишилося води, просушують її верхню частину за допомогою звичайного побутового фена. Потім знову пригладжуємо вініл шпателем. Якщо залишилися вигнуті місця – розгладжуємо їх за допомогою праймера. Після цього потрібно дати виробу близько 7 хвилин для висихання.

На фінішному етапі обтяжки вінілом нагріваємо плівку феном і загинаємо краю до праймеру. Акуратно відрізаємо зайві частини карбонового вінілу. Після цього залишаємо автомобіль на 12 годин, щоб він висох остаточно.

«Сухий» метод поклейки плівки:
Цей метод поклейки карбонової плівки більш складний. Для його виконання потрібно набагато більше часу і зусиль. Використовувати “сухий” метод необхідно тільки в тому випадку, якщо раніше ви вже мали справу з поклейкой вінілу. Для початку роботи нам знадобиться:

  • cухе приміщення, температура в якому повинна бути не менше 20˚С;
    • чистий автомобіль, на кузові якого не повинно бути іржі, подряпин і слідів масла,
  • будівельний фен, який допоможе обклеїти автомобіль набагато швидше;
    • cпеціальний ніж для роботи з плівкою;
    • пристосування для надійної фіксації карбонової плівки.

Як і у випадку з “мокрим” методом поклейки вінілу, кузов автомобіля необхідно очистити і знежирити. Потрібно подбати про відсутність подряпин і іржі на кузові машини. Беремо плівку і відокремлюємо її від підкладки. Акуратно прикладаємо її верхню частину до кузова машини і починаємо розгладжувати виріб від центру у напрямку до країв. Всі частини вінілу повинні однаково притискатися до поверхні авто. Для найкращого ефекту використовуємо шпатель. Якщо в процесі роботи ви допустили утворення пухирів або складок – нічого страшного. Відокремте цю частину плівки і приклейте її заново.

Потім беремо будівельний фен і нагріваємо вініл. Таким способом ми активізуємо роботу клею і карбонова плівка “зростеться” з кузовом машини швидше. Однак не варто захоплюватися, щоб не допускати перегріву вінілу.

 

Після нагрівання беремо шпатель і заново розгладжуємо його на кузові. Після цього відрізаємо зайві краю вінілу і залишаємо машину в сухому і теплому приміщенні на 6-7годин.

Ось і все – робота з обтягуванні вінілом своїми руками закінчена. До речі, виконуючи дану операцію, ви заодно зможете зробити тонування скла машини, для якої теж потрібно тепле і сухе приміщення.

Особливості купівлі карбонової плівки.

Перед тим, як наклеїти карбонову плівку, нам буде потрібно придбати якісний виріб. Виявляється, зробити це не так вже й просто. Підробки на нашому ринку зустрічаються з кожним роком все частіше. Однак це зовсім не означає, що купити якісний вініл в нашій країні нереально.

Як показує практика, найвищим попитом серед покупців користується продукція для обтягування компаній Orafol, Ritrama. Плівки від цих виробників заслужили свою популярність завдяки відмінній якості, широкому асортименту і довговічності. Всього цього не можна сказати про китайські “задешево”, упаковка яких рябить ієрогліфами.        Обходити такий товар краще якомога далі.
Крім фірми-виробника дуже важливим фактором при покупці вінілу є торгова точка. У великих містах дуже легко знайти спеціалізовані магазини, які займаються продажем продукції тільки конкретних 1-2 фірм. Товар в таких магазинах завжди якісний і довговічний.

Карбонові плівки, які продають на ринках, дуже часто псуються через дії прямих сонячних променів, що погано позначається на їхній якості і можливості приклеюватися до автомобіля. Про це вже знято багато відео, де невдачливі водії скаржаться на погану якість куплених ними плівок.

Маючи поняття про тонкощі покупки і поклейки карбонових плівок на кузов авто, правильно зробити зовнішній тюнінг своїми руками зможе кожен. Головне – це терпіння, адже обклеювання будь-якого авто карбоном не терпить поспіху.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *