Орафол

Автостайлінг – виробничі рекомендації

 

 

Автостайлінг

Необхідний інструмент та допоміжні засоби:

  • Пластиковий ракель (слід надавати перевагу жорсткому ракелю, адже з його допомогою легше уникнути утворення пухирців під плівкою).
  • Кругла щітка або пензель для приклеювання плівки у ділянці заклепок.
  • Довга пряма голка.
  • Макетний ніж.
  • Промисловий фен (побутовий непридатний через недостатню температуру) або пропанова горілка.
  • Рулетка або вимірювальна стрічка.
  • Металева лінійка.
  • М’який конверт для ракелю.
  • Малярна стрічка завширшки 2,5 та 5 см.
  • Маркер.
  • Паперові рушники або неворсиста тканина.
  • Ізопропіловий спирт.
  • Неабразивний очисник.

Підготовка поверхні

Перед нанесенням графіки необхідно ретельно підготувати поверхню. З цією метою застосовують такі засоби:

Основа Очисник
Фарбований метал Ізопропіловий спирт
Скло Ізопропіловий спирт, розчинений водою оцет
Акрилове скло та полікарбонат Очисник на основі метилметакрилату, антистатична серветка – разом нейтралізують електростатичний заряд, видаляють пил
Вспінений ПВХ, полістирол, АБС Швидка обробка толуолом, потім оцетом

 

Застереження

Деякі пластики, наприклад, акрилове скло, полікарбонат, полістирол, можуть виділяти з поверхні пари з утворенням конденсату, та гази. Іноді цей ефект триває досить довго, якщо на це не звертати уваги, піл плівкою утворюються пухирці повітря. Можливе виділення пару та газу можна передбачити заздалегідь. Для цього зразок пластику з нанесеною плівкою розміщують на 24 години в кліматичну камеру при температурі 65-70 градусів. Якщо в процесі тестування визначають утворення пухирців повітря, є велика ймовірність того, що такий самий ефект буде спостерігатися при виготовленні графіки. Полікарбонат та акрилове скло всмоктують та випаровують вологу. Вінілова плівка не завжди встигає пропускати пари, тому перед аплікацією необхідно ретельно просушити подібну основу.

Схильність полістиролу до виділення газів також може ускладнити аплікацію. Щоб запобігти утворення пухирців цей матеріал треба піддати попередній дегазації.

Підготовка до нанесення графіки на автомобіль

Перед нанесенням аплікації на автомобіль необхідно ретельно вимити його поверхню напередодні. Цей термін необхідний для повного висихання поверхні, в тому числі для видалення вологи у складних ділянках з заклепками та швами.

Поверхні автомобіля повинна очищуватись за допомогою щітки з м’якою щетиною, потім необхідно ретельно ополоснути їх водою. Якщо наявні сліди змащувальних речовин, смоли або кіптяви, перед миттям поверхні її слід обробити спеціальними розчинниками. Кінцеве очищення виконують за допомогою ізопропілового або денатурованого спирту. Для повного видалення залишків розчинника необхідно насухо протерти поверхню паперовим рушником або неворсистою тканиною. Для запобігання проблем з приклеюванням плівки треба дочекатися повного висихання поверхні.

Зауваження

Формовані деталі з оргскла зазвичай мають на поверхні воскову плівку, яка утворюється після обробки спеціальними гелями. Вони полегшують виймання деталі з форми після формування. Якщо передбачається наклеювання декоративної плівки на деталь, гелеву плівку слід обов’язково видалити.

Всі гелеві покриття та поліуретанові фарби потребують часу для отвердіння. Цей час варіює в залежності від типу продукту, температури, вологості та кількості каталізатору або затверджувача. Фарби та гелі при цьому схильні до виділення газу. Необхідно впевнитися в тому, що до моменту нанесення плівкової аплікації виділення газу повністю припинилося, в іншому випадку велика ймовірність утворення пухирців під плівкою.

Температура аплікації

Оптимальні температурні показники для нанесення плівки – від 16 до 32 градусів тепла. Занизькі або занадто високі температури можуть істотно ускладнити роботу.

Холодна пора року

Перед тим, як помістити автомобіль в приміщення майстерні, необхідно видалити весь сніг з його поверхні. Це може попередити незручності, які пов’язані з таненням снігу з країв в самому приміщенні. Для швидкого прогрівання поверхні автомобілю необхідно відчинити всі двері. Для пришвидшення процесу можна використовувати нагрівачі, які встановлюють безпосередньо в салон транспортного засобу.

При незначних низьких температурах аплікацію можна виконувати на вулиці. Для цього встановлюють спеціальний тент, під яким розміщуються теплові пушки або вуличні обігрівачі.

Планування графіки

Слід уважно продумати схему аплікації. Необхідно правильно визначити місце розташування кожного елементу малярної стрічки. Це дозволить забезпечити точне розміщення всіх деталей на поверхні, що декорують.

При виготовленні автомобільної графіки, яка складається з кількох пластів плівки, необхідно притримуватись такої послідовності дій:

  • Вертикальний нахлист

При наклеюванні вертикальних елементів першу частину необхідно наносити з задньої частини борту для того, щоб наступний пласт внахлист його перекривав. Така техніка дозволить попередити відклеювання графіки під час руху автомобілю, коли плівки підлягає значним вітровим навантаженням.

  • Горизонтальні нахлисти

При наклеюванні горизонтальних елементів необхідно наклеювати першу частину на нижній частині борту таким чином, щоб верхня частина перекривала її нахлистом. Це допоможе попередити відклеювання плівки під дією опадів. Рекомендують витримувати ширину нахлисту 5-10 мм.

Іншими словами, аплікацію необхідно виконувати від задньої частини машини до передньої, від нижньої частини до верхньої.

Аплікація на рівні поверхні (якісні каландровані або литі плівки)

Слід ретельно перевірити всі розміри, перенести на основу необхідні для наклеювання аплікації мітки. На аплікацію наносять спеціальну аплікаційну стрічку. На верхніх кутах заготовки наклеюють відрізки малярної стрічки шириною 2,5 см, при цьому її кінці залишають вільними. Заготовку прикладують до основи, орієнтуючись по міткам, нанесеним заздалегідь. Графічне зображення фіксують за допомогою наклеювання вільних кінців стрічки. Правильність розташування графіки перевіряють за допомогою рівня або лінійки. Використання техніки підвішування істотно полегшує нанесення зображення у випадку наявності видовжених написів. Для цього необхідно по всьому верхньому краю зафіксованої заготовки наклеїти відрізок малярної стрічки шириною 5 см. Заготовку піднімають за нижній куток, змочують основу мильним розчином, відділяють підложку та ракелем притискають плівку в центральній ділянці. Подальші рухи ракелем виконують від центру до країв, або зверху донизу, витискаючи при цьому воду з-під плівки.

При необхідності техніку підвішування можна видозмінити та наклеювати окремі відрізки малярної стрічки на кожен широкий елемент графічного зображення. В цьому випадку вони будуть підвішуватись незалежно одне від одного. Далі з зображення видаляють підложку та виконують послідовну аплікацію у відповідності з вищезазначеним алгоритмом. Така технологія наклеювання потребує уважного відношення до попередньої розмітки.

Після завершення аплікації відразу видаляють монтажну плівку.

Якщо графічне зображення, наприклад, текст, складається з двох або більше елементів, розташованих один під одним, спадаючі деталі мають спільну ось симетрії, необхідно виконувати наклеювання таким чином:

  • Виконують необхідну розмітку положення графіки.
  • В першу чергу беруть заготовку, яка буде розташована зверху. Її наносять на основу відповідно до алгоритму.
  • З другої заготовки повністю знімають підложку (з аплікаційною плівкою) та розташовують на ній графіку (в подальшому це полегшить видалення підложки). Заготовку фіксують двома відрізками малярної стрічки в кутках.
  • Знаходять центральну частину, спільну для двох елементів. При неправильному позіціонуванні графіку зміщують, потім знову фіксують в новому положенні.
  • Відрізок малярної стрічки наносять по центру графічного зображення.
  • Кутовий відрізок стрічки, який використовувався для фіксації, відклеюють (бажано починати з лівої частини).
  • Відділяють підложку, зрізають її біля серединної смужки малярної стрічки.
  • За допомогою ракелю (гумового валка) прикатати цю частину графіки, працюючи в напрямку від стрічки до протилежного краю.
  • Зняти смужку малярної стрічки, що знаходиться посередині зображення. Прикатати графіку з використанням ракелю.
  • Відклеїти кутову ділянку стрічки з правої сторони зображення.
  • Видалити підложку повністю.
  • Притримуючи графіку за правий край, приклеїти її, виконуючи ракелем ті самі рухи – від центру до країв.
  • По завершенні видалити аплікаційну плівку.
Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *