Як правильно знайти розмір шафи? Скільки має бути секцій, яка усередині буде начинка? Аби відповісти на ці питання, необхідно визначитися, де у вас буде розташована шафа: у кутку, у всю стіну або в ніші. При цьому необхідно враховувати той факт, що шафа-купе – вбудовані меблі і перемістити його буде неможливо (мебель шкафы).

Вимір простору під вмонтовувану шафу по висоті проводитися по трьох точках – по центру, по лівому і правому краях, внаслідок чого необхідно з’ясувати, чи є різниця в отриманих розмірах. Якщо є, то слід уточнити відхилення. При монтажі так званої фальшпанелі усувається невідповідність розмірів по центру і по краях. Вона візуально доводить висоту шафи до стелі. Фальшпанель – це полиця ДСП довільної ширини, яка закріплюється між дверима шафи і стелею. При монтажі застосовуються металеві куточки. Можна обійтися і без фальшпанелі. Для цього просто необхідно зробити дах шафи як в корпусних меблях. При обмірі стін по ширині визначається, чи є стіна вертикально або є різниця в розмірах в центрі, на рівнях підлоги і стелі. Цей дефект кривизни стін також усувається за допомогою фальшпанелі, яка кріпиться по вертикалі. Якщо у Вас ніша, то можна підрізувати самі двері, враховуючи кривизну стін. Якщо у Вас стеля більш 3-х метрів, то можна зробити шафу з антресолями. Єдиним недоліком такої шафи є видима щілина між нижнім треком антресолей і механізмом антресольних дверей (нижніми колесами). Можна вивести козирок і тим самим уникнути цей недолік. Можна зробити і двері до стелі, тобто більше 3-х метрів, але при цьому варто використовувати алюмінієву систему. Вона дорожче сталевої, але володіє жорсткішою конструкцією. Сталеві двері по висоті більше 3-ох метрів нестійкі. На ринку популярні набірні алюмінієві двері з розділовими рамками з різними вставками з панелей, дзеркал і скла (каталог шкафы купе).

При проектуванні шафи треба звернути увагу на матеріал підлоги – якщо це ковролін, то необхідна або підкладка (полиця шириною 100-120мм) під нижній трек, або треба робити підлогу з ДСП. Це дозволить виключити втягування трека в ковролін. Якщо підлога є старим паркетом з горбистою поверхнею, також рекомендується підкладка під трек. Якщо на підлозі кахель з підігріванням, то нижній трек кладеться на “рідкі цвяхи” або на силіконовий герметик, оскільки свердління плитки може привести до порушення системи обігріву підлоги. Підкладати підкладку небажано, оскільки на кахлі довго тримається волога після миття підлоги.

При проектуванні внутрішнього устрою шафи необхідно, перш за все, враховувати лінію дверей. Наприклад, якщо планується установка всередину висувних ящиків, то треба чітко уявляти, чи дозволять двері, що знаходяться в крайньому положенні, висуватися ящикам? Чи буде вільний доступ до вішалок? Чи не буде в проектованій шафі “мертвих зон”, тобто важкодоступних місць? Так, при проектуванні 3-х дверної шафи необхідно пам’ятати, що шафа може відкриватися лише на одну третину, тобто шафу потрібно розбити на три секції. Двостулкова шафа, якщо вона довша за один метр, краще ділити навпіл, оскільки вішалки, встановлювані без проміжних опор на таку довжину може не витримати навантаження від важкого верхнього одягу і деформуватися. Якщо Ви хочете зробити два ряди вішалок для коротких речей, то відстань між вішалками добре б залишити мінімум 900мм, при цьому нижнє вішало зазвичай роблять вище для того, щоб можна використовувати підлогу шафи під взуття або інші невисокі речі. Бажано аби взуттєва полиця розташовувалася над підлогою на висоті не менше 200мм і відстань між взуттєвою полицею і вішалкою було не менше 1,5м, аби одяг не доторкався взуття. Що стосується начинки, то треба відзначити, що разом із стандартним набором: полиці з ДСП, ящики з ДСП, сітчасті кошики і вішалки (білі і хромовані) можна в шафу встановити вішалки для брюк, галстуків і вішало-підйомник (ліфт), який дозволяє ефективно використовувати простір під стелею і при цьому не користуватися сходами.

Хочемо звернути Вашу увагу на шафи з підсвічуванням. Підсвічування, що вмонтовується по верхній частині шафи, покращує зовнішній вигляд шафи, робить сучаснішим інтер’єр, покращує освітленість внутрішнього простору шафи. Як правило, підсвічування вмонтовується на спеціальному козирку. Єдиний мінус – це те, що шафа буде дорожче.