Статьи

Як вибрати недорогий і надійний стабілізатор напруги

Як вибрати недорогий і надійний стабілізатор напруги 1

Сертифікована в Україні побутова техніка розрахована на роботу від мережі з напругою номіналом 220 В із відхиленнями до 10% від зазначеного рівня. На жаль, коливання напруги можуть бути й більш суттєвими, що є головною причиною виходу з ладу домашньої техніки, від телевізорів і холодильників до пральних машин і комп’ютерів.
Тому вартісну та чутливу до якості вхідної напруги техніку потрібно захищати, використовуючи стабілізатори напруги. Такі пристрої вміють компенсувати коливання вхідних показників струму, генеруючи на виході потрібні характеристики. Але й така техніка має свій ресурс, тому варто вибирати надійні моделі, які прослужать багато років.

Як вибрати недорогий і надійний стабілізатор напруги 2

Декілька порад щодо вибору СН

Надійність забезпечується насамперед використанням якісних матеріалів і компонентів. Але не менш важливим чинником є тип стабілізатора, яких наразі є 4. Розглянемо їхні особливості, від яких залежить строк експлуатації та надійність роботи пристрою:

  1. Релейні стабілізатори — це прилади з трансформатором східчастого типу. Точність вихідної напруги залежить від кількості ступенів, для автоматичної комутації яких використовуються електромагнітні реле.
  2. Електронні СН. Вирівнюють напругу також ступенево, але замість реле тут застосовуються симетричні тиристори, тому такий тип стабілізаторів часто називають тиристорним.
  3. Сервопривідний тип є стабілізатором із механічним приводом (серводвигуном), який рухає поверхнею обмотки струмознімні щітки, знімаючи напругу з відповідних витків.
  4. Електронні інверторні СН. Працюють за іншим алгоритмом, який передбачає не регулювання вхідної напруги, а створення вихідної з потрібними характеристиками.

 

Найменш надійними є сервопривідні та релейні пристрої, у яких є рухомі деталі. Щодо електронних інверторних різновидів, то ціни на стабілізатори напруги такого типу найвищі, бо вони мають досить складну конструкцію. І це впливає на їхню надійність не найкращим чином. Отже, найбільш довговічними є тиристорні стабілізатори: там просто немає чому ламатися.

Який виробник є найкращим

Ви можете вибрати СН з ідеальними характеристиками. Але на практиці всі ці переваги можуть бути зведені нанівець, якщо виробник використовував неякісні компоненти. Тому поради вибирати техніку від відомих брендів актуальні й щодо стабілізаторів напруги.
Які ж виробники, доступні на українському ринку, вважаються надійними?
Серед лідерів слід вказати продукцію таких брендів:

  1. Real-El — представлена великою кількістю моделей, наприклад, на відомому та популярному інтернет-майданчику Алло.юа в Дніпрі пропонується понад три десятки стабілізаторів цієї торговельної марки;
  2. Gemix (переважно релейні, але якісні моделі);
  3. APC (теж спеціалізується на релейних СН);
  4. EnerGenie (всі типи).

 

Непогані тиристорні стабілізатори випускає вітчизняний бренд Укртехнологія, є й інші виробники, продукція яких заслуговує уваги.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *