Статьи

Що таке детейлінг , та чим він відрізняється від звичайного миття

Що таке детейлінг , та чим він відрізняється від звичайного миття 1

Автомобільний детейлінг (англ. auto detailing)  – це комплекс операцій з ретельного і повного догляду за автомобілем. Детейлінг включає в себе ряд процедур, таких як комплексне миття автомобіля, знежирення кузова, очищення очищаючої глиною, відновне і захисне полірування кузова, полірування передньої оптики та задніх ліхтарів, чищення та полірування колісних дисків, хімчистка салону, багажного та моторного відсіку, а також на поверхню кузова прогресивних захисних покриттів (нанокераміка, віск).

Як розвивався дітейлінг

Послуга почала розвиватися на початку XX століття, коли в Німеччині Фрідріх Мензер, а в Америці брати Мегуайєр почали випускати перші поліролі, які використовувалися для догляду за автомобілями.

Сьогодні культура детейлінг найсильніше розвинена США. Насамперед за рахунок обсягу ринку — в Америці багато багатих автоентузіастів та колекціонерів.

Тому в США є два види детейлінгу: перший – для автомобілів вихідного дня, другий – для машин на кожен день. У першому випадку роботи зроблять за півтора-два дні, у другому – за дві години. Різниця – у ретельності. Працюючи над виставковими машинами, детейлери займаються не тільки салоном і зовнішніми панелями кузова, але і підкапотним простором і днищем автомобіля. Щоб дістатися важкодоступних місць, використовують спеціальні інструменти або частково розбирають автомобіль. Побачити різницю зможе майстер чи постійний клієнт детейлінг-центрів, який відполірував так багато автомобілів, що почав розбиратись у цьому.

В Україні такого поділу немає — аудиторія автоколекціонерів та ентузіастів-фанатів дуже мала.

Іноді заради якісної передпродажної підготовки сумлінні  детейлінг центри теж розбирають автомобіль і займаються роботою кілька днів

Детейлінг як поняття

Детейлінг – це комплекс послуг з догляду за автомобілем. В основі – полірування, нанесення захисних шарів та хімчистка.

Але список послуг може доповнюватись супутніми послугами або комбінуватися. Люди, які купують нові автомобілі в Україні, створили попит ще на одну послугу – обклеювання кузова плівкою. На українському ринку є потреба захистити нову машину від зовнішнього середовища, і детейлери зголосилися задовольнити цей запит. Більше половини детейлінг-студій в Україні пропонують цю послугу.Бронювання кузова плівкою – додаткова послуга делейлінгів в Україні.
https://avtopozitiv.com.ua/ru/services/vinilova-plenka/

Чим детейлінг відрізняється від миття, бо ж основі детейлінгу є – хімчистка та полірування , яку теж пропонують і автомийки. Тоді у чому різниця?

Від аналогічних послуг на автомийці детейлінг відрізняє використання вузькосегментованої хімії та спеціального обладнання, а також ретельністю роботи майстра над кожним елементом автомобіля. Але це теоретично, а як на практиці?

Які детейлери бувають

Насправді є два типи детейлерів. Перші орієнтовані на потік і витрачають на один автомобіль не більше двох-трьох годин. Вони роблять швидкісне полірування і не приділяють уваги дрібницям. Другі, навпаки, прибирають зубочисткою полірувальну пасту на торцях кузовних панелей, їздять у малярський магазин за фарбою для сколів, відмивають колісні арки від бруду, знімаючи колеса. На такий детейлінг йде один-два дні.

Клієнт може потрапити до першого типу детейлеров, і до другого. При цьому не факт, що ціни відрізнятимуться. Тут все залежить від сумлінності конкретного майстра та контролю менеджера чи керівника.

Що таке детейлінг , та чим він відрізняється від звичайного миття 2

Полірування – основна послуга детейлінгу

Завдання полірування – прибрати подряпини і павутинку, які залишаються на кузові від щіток, кущів, піску та іншого зовнішнього середовища. Це робиться за рахунок зняття тонкого шару лаку з кузова за допомогою полірувальної машинки та абразивних паст. Після процедури на кузові пропадають подряпини і він повертається до заводського блиску.

Підсумок роботи хорошого майстра
Детейлінг-полірування відрізняється від звичайної технології та якості виконання.  У детейлінгу для роботи використовують універсальну пасту і полірувальну машинку, то в професійній детейлінг-студії підбирають відповідну під лак автомобіля (бувають м’які, тверді і керамічні лаки)  пасти і полірувального кола. Підбір оптимальної комбінації зазвичай проводять на капоті автомобіля. Тільки після цього починається повноцінне полірування, а потім після  завершення цієї процедури  знежирять кузов, щоб не проґавити жодної подряпини.

Два типи полірувальних машинок та кіл — не межа. Є машинки з жорстко фіксованою перпендикулярною віссю навколо кола, а з віссю, встановленої під кутом. Остання краще полірує обводи кузова

Перед поліруванням матові частини автомобіля обклеюють чимось на кшталт малярського скотчу, щоб не зачіпати їх під час роботи полірувальною машинкою. При полірування на мийці нічого подібного не роблять, іноді кузов можуть відполірувати нерівномірно: верхню частину краще, нижню — гірше. Клієнти рідко дивляться вниз і не помічають халтури. Недобросовісні майстри можуть пропустити цілі деталі, наприклад, дах позашляховика, а майстер-початківець може спалити лак на кузові, якщо забариться з машинкою в руках
Після такого полірування на кузові часто залишаються подряпини, голограми та залишки абразивної пасти на стиках між кузовними панелями. Але іноді вади буває складно помітити. Насамперед тому, що на мийці зазвичай немає яскравого рівномірного світла, яке візуально виділяє подряпини.

Після полірування в професійній детейлінг студії блиск автомобіля вийде ідеальним, а стан машини буде легше перевірити.

Нанесення захисту на кузов автомобіля

Захисні керамічні  слої не люблять вологи при нанесенні. Перші два шари зазвичай хіба що «вбираються» в кузов. Оптимальний вибір – чотири шари
Нанесення захисних складів – одна з найпоширеніших послуг детейлінгу. Її застосування багато в чому робить детейлінг комплексним доглядом за автомобілем, а не окремою процедурою.

Після обробки захисними рідинами автомобіль отримує захисну оболонку від зовнішнього середовища за рахунок гідрофобності покриття – здатності кузова відштовхувати вологу і бруд. Водночас для самих детейлінг-центрів нанесення захисних рідин є вкрай бажаною послугою. Робити її швидше і простіше, ніж полірування, а також націнка за обробку захисними рідинами — найвища.

У професійній детейлінг-студії є асортимент паст, полірувальних кіл та обладнання, що уможливлює індивідуальний підхід до автомобіля.
Яку автохімію найчастіше використовують: віск, рідке скло, кераміку або кварц. Іноді одинt наноситься на lheut. Різниця — у термінах роботи та їх вартості. Якщо покриття керамікою вистачає на один-два роки, віск потрібно оновлювати кожні два місяці влітку і кожні два тижні — взимку. Хоча багато тут залежить від конкретного засобу та майстра.

Хімчистка салону та догляд за ним

Як і у випадку з поліруванням, якщо хімчистка на автомийці — це самостійна послуга, то для детейлінг-студії це швидше складова частина комплексного догляду за салоном.

Окрім сумлінності майстра під час роботи з салоном важлива хімія, яку використовує студія. Особливо гостро це питання стоїть для машин зі шкіряним салоном. Зазвичай на автомийках використовують агресивний універсальний засіб. Добросовісні детейлери застосовують більш делікатну хімію
Показовий приклад: якщо на мийці замовити хімчистку салону, мити кузов ніхто не буде. Інша річ у детейлінгу – при замовленні хімчистки кузов теж помиють. По-перше, це цивілізований сервіс – клієнту приємніше отримувати чистий автомобіль, а по-друге, – дотримання технології: поки майстер займається салоном, він може торкатися кузова, а якщо автомобіль брудний, це призведе до подряпин на ЛКП.

Зазвичай професійні детейлінг-студії продають не послугу хімчистки, а саме послугу догляду за салоном. Тому додатково до хімчистки майстер у  пропонує озонацію – чищення салону за допомогою озону та обробку захисними складами.

Але головна відмінність у процедурі у детейлінгу та автомийки — хімія. На мийці використовують найдешевші агресивні засоби, які закуповують літрами за кілька сотень гривень. У пристойному детейлінгу використовують делікатну хімію і підбирають її виходячи з матеріалу салону, його кольору та стану забруднення. Тут вже під кожен випадок є своя 100-мілілітрова банка, і стоїть вона як літри агресивної хімії на автомийці.

Агресивна хімія з автомийки може спалити шкіру та пластик та викликати алергію. Останнє можливе ще й тому, що на мийках найчастіше використовують звичайні пилососи. Такі не викачують залишки хімії з тканини та поролону, а парогенератори та екстрактори (італійський миючий пилосос) у детейлінг центрах.

Все це впливає на ціну та результат. Повна хімчистка Kia Rio на мийці займе чотири години, а в детейлінгу на неї піде щонайменше півтора дні. Машину після хімчистки на мийці, швидше за все, видадуть із запахом у салоні, а в пристойному детейлінг-центрі – без запахів хімії, вогкості, розводів від засобів для чищення.

Якою має бути хороша детейлінг студія

Зробити детейлінг якісно без спеціального обладнання не можливо. Псевдодетейлера легко можна визначити по приміщенню. Якісна студія детейлінгу має бути добре обладнана, насамперед світлом та добре забезпечена хімією
Головне, що має бути у добрій детейлінг-студії — світло. Через тьмяне світло детейлер може не помітити недолік у роботі, наприклад, не протерти скло або не до кінця зачорнити гуму. Світло важливе і при прийманні автомобіля. У добре освітленому приміщенні легше побачити вади роботи.

Друге — бокс для робіт з детейлінгу має бути відокремлений від миття. Інакше на автомобіль летітимуть бризки із сусідніх машин, а якщо нанести кераміку на кузов у сирому приміщенні, то склад гірше працюватиме.

Третє – різноманітність хімії та захисних засобів. У добрих детейлерів завжди багато видів хімії. Якщо у майстра один склад для пластику, тканини та шкіри – це привід насторожитися. Хімія може бути дешевшою або дорожчою, але вона має бути вузькоспеціалізованою. При цьому треба розуміти, що детейлінг-центри працюють у різному ціновому сегменті, а вибір хімії нічого не говорить про професіоналізм майстра. Автомобіль можуть зробити погано з якісною хімією та добре – з бюджетною. А можуть і навпаки. Але роботи з універсальною агресивною хімією – це точно не детейлінг.

 

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *