Оракал

Навіщо потрібна плівка Оракал ?

Оракал 641

Навіщо потрібна плівка Оракал ?

Плівка Oracal – це матеріал на базі ПВХ або вінілу, який використовується для виконання оздоблювальних робіт. Цей матеріал використовується досить широко в дизайні інтер’єрів, рекламі, інших видах дизайнерської діяльності

Особливості плівки Оракал

Плівки зазвичай позначаються за допомогою буквених назв певної торгової марки, а також цифрами, що позначають серію продукції. Розмір рулону Оракал залежить від його ширини. Матеріал найчастіше випускається завширшки 1 метр. Довжина завжди зберігається незмінною – 50 метрів.

З лицьового боку плівка зазвичай кольорова, а на зворотному боці є спеціальний клейовий шар.

Підвищений рівень густини – це основна перевага даного оздоблювального матеріалу.

Покриття має такі особливості:

Дуже велика гама кольорів;
Випускається плівка з імітацією різних текстур, що відкриває для дизайнерів багато можливостей втілення різних ідей замовника;
Стійкість до дії рідин;
Стійкість перед екстремально високими чи низькими температурами;
Плівка згодом не вигоряє під впливом променів сонця;
Добре укладається на будь-які поверхні.
Матеріал випускається в різних різновидах, які можна умовно поділити на категорії в залежності від типу покриття, що використовується:

Глянцеві, що наносяться на вінілові деталі інтер’єру як оздоблення;
Матові, що застосовуються в автомобільному тюнінгу та інших справах.
Прийнято розрізняти також кольорові та прозорі покриття. У цьому випадку для поділу важливим фактором є наявність пігменту, що барвить. Важливо розуміти, що всі представлені типи добре підходять для зображень та текстів.

Виділяються спеціальні категорії, що використовуються для вузьких напрямків. Наприклад, у рекламній галузі можна зустріти світловідбивну плівку, яка використовується для виробництва вітрин, коробів та іншого. Для покриття бортів транспортних засобів використовується спеціальне флуоресцентне покриття, оскільки це робить їх яскравішими, помітнішими при штучному освітленні.

Сфера використання плівки Оракал

Плівка оракал є актуальною для використання в різних сферах. Вище вже було сказано, що найчастіше її наносять як наклейку, при оформленні вітрин, для обклеювання авто або брендування, під час декору інтер’єрів, для обробки стін та інших предметів. Наприклад, можна надати звичайній шафі унікального і дизайнерського вигляду, якщо зробити аплікацію з оракла. Покриття можна використовувати для різноманітних розпізнавальних знаків для техніки та автомобілів.

Плівка актуальна для декорування скла, тому що має прозору структуру, що забезпечує збереження гарної світлопроникності. Покриття можна використовувати для друку зображень, зокрема шовкографії.

Переваги плівок оракал

Плівка оракал показала себе як надійний помічник для оформлення. Вона має кілька переваг на тлі інших матеріалів:

Великий термін служби та підвищена стійкість до зношування. Плівки добре справляються з перепадами температур, не бояться опадів та прямих сонячних променів.
Зручність у використанні. Плівки оракал клеїти дуже легко, і зовсім не складно демонтувати, якщо потрібно.
Варіативність застосування. Можна використовувати плівку для виготовлення зовнішньої реклами, обклеювання поверхонь – вітрин, меблів, шибок та іншого.
Друк високої якості у поєднанні з доступною ціною дозволяють реалізувати довільні рекламні завдання, можливості презентації послуг, ефектного оформлення інтер’єрів.

Методи друку на плівках оракал

Для друку на самоклейці допускається використовувати один із способів:

Цифровий друк. Актуальний метод замовлення невеликих тиражів формату трохи більше А3. Досить дорогий спосіб, але зображення передаватиме максимум деталей.
УФ-друк. Нанесення зображення забезпечується спеціальним чорнилом, яке під впливом ультрафіолетових променів застигає. Ця технологія забезпечує можливості друку тиражем 1 екземпляр або більше.
Інтер’єрний друк. Може виконуватися у довільних форматах із роздільною здатністю до 1440 пікселів на дюйм. Дозволяє створити в офісі чи квартирі справді унікальний інтер’єр.

Оракал та плоттерне різання

Оракал зазвичай застосовується при плотерному різанні, тому з нею можна створювати широкий асортимент продукції. Плівка стає основою для виготовлення наклейок, стікерів, табличок. Технологія плотерного різання дозволяє висікати зображення, відтворювати малюнки з достатнім рівнем якості, а також логотипи та написи майже будь-якої складності. У плотерів є спеціальні сенсори, які розпізнають зображення досить точно, щоб вирізати його по заданому контуру. З ними виходить виготовити:

 • Сувенірну продукцію;
 • Декоративні наклейки;
 • Шильди;
 • Вказівники, знаки, наклейки для навігації магазинами та торговими центрами;
 • Світловідбивні конструкції рекламного характеру;
 • Наклейки для автомобільного брендування.

Як клеїти плівку Оракал?

Плівка оракал відмінно клеїться на поверхні всіх видів:

 • Скло;
 • пластмаса;
 • Дерево;
 • Метал;
 • Бетон;
 • Пофарбована поверхня;
 • Акрил та інші.

Перед нанесенням плівки виконуються підготовчі роботи: забирається пил, забруднення, жир, шорсткість.

Плівка наклеюється за допомогою води або сухим способом.

З інструментів нагоді скребок, розбризкувач води, канцелярський ніж.

Водний спосіб простіший, тому рекомендується використовувати його. Рідина наноситься на поверхню. Наклеюється плівка від центру до країв. Скребок необхідний видалення бульбашок. Клей висихає до 3 днів.

При сухому способі процес відрізняється. Рух починається від зручного краю до центру.

У рекламно-оформлювальної діяльності плівка оракал залишається найбільш затребуваним матеріалом, якому поки що немає альтернативи.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *