Самоклеящиеся пленки для рекламы

Огляд самоклеючих плівок Orafol

 

Огляд самоклеючих плівок Orafol 1

На сьогоднішній день серед конкурентів компанії Orafol перебувають компанії MacTak та AVERY. Однак співробітники Orafol вважають свою продукцію більш якісною та дешевшою, ніж плівки конкурентів. Плівки Orafol відрізняються тривалим терміном використання та демократичною ціною.

Офіс компанії розташований  неподалік від Берліну, в маленькому містечку Оранієнбурге. Її заснувала родина Вібеліц у 1808 році. Фірму було створено з метою виконання замовлення короля Пруссії по виробництву чорнил для королівської пошти. Під час другої світової війни підприємство було зруйновано, але після завершення військових дій компанію відновили.

В 1972 році Orafol націоналізували. В 1991 році, після зміни політичної ситуації в Германії, підприємство придбала родина Шмидбаур. З того часу компанія носить назву ORAFOL Klebetechnik GmbH.

В даний момент виробничі потужності компанії займають площу 130 тис. квадратних метрів. Тут працюють близько 400 людей. Підприємство добре автоматизовано – тут працюють дев’ять технологічних ліній. Щорічно компанія Orafol виробляє понад 100 млн. квадратних метрів самоклеючої плівки. Це робить її лідером серед європейських виробників.

На експорт відправляють 72% продукції від загального обсягу виробництва. Більша частина реалізується через мережу авторизованих дилерів. Компанія має два виробничі відділи – відділ графічної продукції та відділ плоттерних стрічок. У відділі графічної продукції виробляються плоттерні плівки та матеріали для різних видів друку.

Самоклеючі плівки складаються з трьох шарів: пластифікований ПВХ, клейовий шар та підложка. Від різниці в складі цих шарів залежать якості плівки, її ціна та сфера використання.

Поверхневий шар (безпосередньо ПВХ) може бути різним по складу та властивостям. Найдорожчий різновид – мономерні плівки (ORACAL 641, ORACAL 631, прозора плівка ORACAL 8300, ORACAL 620, ORACAL 640, ORACAL 1620 и ORACAL 1640). Для цих плівок притаманний невеликий термін використання. Крім цього, при використанні плівки дають невелику усадку, що слід мати на увазі під час вибору плівки для наклеювання.

Для більш довготривалого використання існують полімерні плівки  (ORACAL 751, ORACAL 551, світлорозсіювальна плівка ORACAL 8500, а також плівки для друку ORACAL 1030 и ORACAL 1050). Проміжну ланку займають так звані «змішані» плівки, якім притаманні властивості мономерних та полімерних плівок. До цієї категорії відносяться плівка ORACAL 651 та банерна плівка ORACAL 451.

Дуже істотно по своїм властивостям відрізняються каландровані та литі плівки.

Каландровані плівки менш еластичні та більш схильні давати усадку. Їх слід наносити виключно на рівні поверхні. Особливості процесу виробництва таких плівок дозволяють виготовляти плівки одного кольору у великій кількості, що істотно звужує кольорову гаму, яка доступна для придбання. Однак плівки мають не аби яку перевагу – вони значно дешевше, ніж литі плівки.

Литі плівки в порівнянні з каландрованими мають ряд переваг. Вони більш еластичні, не дають усадки, можуть використовуватись задля оклеювання нерівних та рельєфних поверхонь. Для їх виробництва використовується дорога сировина. Саме тому вартість литих плівок набагато вища за вартість каландрованих.

Клей, який використовують для виробництва плівки, може мати основу з води або розчинника. Клей, до складу якого входить розчинник, дещо дорожчий, що впливає на вартість плівки. Слід сказати, що термін використання такої плівки більш тривалий. Для наклеювання використовують так званий «вологий» метод – він дуже зручний для оклеювання великих поверхонь. Плівка ORAFOL з клейовим шаром на водній основі має невеликий термін експлуатації та малу сферу використання. Зокрема таку плівку не можна використовувати при низьких температурах, адже клейовий шар при замерзанні втрачає свої властивості. «Вологий» спосіб нанесення таких плівок не рекомендує сам виробник.

Більш детально зупинимося на методах нанесення плівкової аплікації.

Існують «сухий» та «вологий» методи нанесення плівок. При застосуванні «сухого» методу плівку вирівнюють на поверхні, притискають в одному кутку та за допомогою ракелю перекриваючими рухами притискають плівку до всієї поверхні. Питання в тому, чи потрібно повністю видаляти підложку перед наклеюванням, чи можна це робити поступово в процесі наклеювання – це залежить безпосередньо від розміру зображення.

При застосуванні «вологого» методу, який можна використовувати лише в теплу пору року (або в приміщенні, коли температура повітря сягає 18 градусів та вище), вільна від підложки поверхня змочується водою, в якій розчинений миючий засіб, та прикладається до основи. Перевага цього методу в тому, що плівку можна вільно переміщувати по поверхні, регулюючи таким чином її положення та досягаючи чіткої сумісності складових зображення. Притискання здійснюється легкими перехресними рухами. При цьому слід стежити за тим, щоб рідина, яка знаходиться під плівкою, рівномірно розподілялася по поверхні. Повторне притискання плівки, яке слід зробити через декілька годин, підвищує якість приклеювання.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *