Архітектурна плівка

Архітектурна плівка. Термошок склопакета.

Термошок склопакета

Одне з основних призначень тоніровочних архітектурних плівок– захист від нагрівання приміщення і занадто яскравого світла в літню пору. Плівки з цими завданнями добре справляються, але як би це занадто парадоксально НЕ звучало- іноді занадто добре.

Захист від надмірно яскравого світла в недзеркальних плівках відбувається за рахунок поглинання світла профарбованих шарами плівки, ступінь профарбованих визначає ступінь її світлопропускання (як правило від 5% до 50%). Більш темна, більш фарбує плівка поглинає більше енергії від падаючого на неї теплового потоку, нагріваючись і віддаючи це тепло склу, і частково розсіюючи його в навколишнє повітря в приміщенні. Тепло, яке не пройшло в приміщення, локалізується в склопакеті.

Плівки з верхнім (зовнішнім) металізованим шаром і дзеркальні архітектурні, крім поглинання ще і відбивають сонячне тепловий потік, що падає на склопакет. Ефективність такого відображення досить висока. Так наприклад найбільш популярна дзеркальна архітектурна плівка зі светопропусканием 15% затримує (в основному відображає) приблизно 75% теплового потоку. Чим світліше плівка і менше її дзеркальність, тим цей показник менше, але навіть для плівки R Silver 35 він становить 57%, а для плівки R Silver 50 44% Відбиває тепловий потік плівка знову ж в склопакет.

В результаті, відбитий або поглинений тепловий потік, який в звичайному склопакеті практично безперешкодно проходить в приміщення, будучи відбитим і поглинутим плівкою значно нагріває склопакет. А оскільки справний склопакет герметичний, це призводить до значного збільшення тиску повітря всередині нього. Якщо орієнтація будівлі така, що це відбувається лише протягом частини світлового дня (до обіду або після обіду), то такий нагрів склопакет витримує. Якщо ж яскраве сонце світить в затоновані темної дзеркальною плівкою протягом всього дня, то подібний нагрів і викликане ним збільшення тиску можуть перевищити механічну міцність склопакета і він може лопнути. Таке явище трапляється на щастя досить рідко, але все ж трапляється і називається «термошоку склопакета». Іноді руйнування провокує нерівномірний нагрів склопакета великих розмірів, коли частина його піддається сильному нагріванню сонцем, а інша частина знаходиться в тіні.

Все вищесказане стосується лише до склопакетів з однією або двома герметичними камерами. При поклейки плівки на одинарне скло, ризику термошоку немає.

Для того, щоб уникнути термошоку слід уникати застосування дзеркальних плівок, з светопропусканием нижче 35% на стеклах, які протягом усього світлового дня піддаються експозиції яскравого сонячного світла. Трохи жертвуючи в затіненні і ефективності відображення теплового потоку, ми таким чином уникаємо ризику пошкодження склопакета внаслідок термошоку.

Другим способом уникнути термошоку є наклейка плівок з зовнішньої строни склопакета. В такому випадку плівка перешкоджає проходженню теплового потоку в сам склопакет, відображаючи його на вулицю, а не в склопакет, як у випадку з традиційною плівкою і способом наклейки плівки зсередини. Оскільки звичайні плівки, призначені для поклейки з внутрішньої сторони приміщень, вони не розраховані на перепади температур протягом доби і пір року і на вітрову ерозію, термін служби їх значно зменшується. На щастя, випускаються спеціальні плівки для зовнішньої поклейки, що мають додатковий захисний шар, що дозволяє витримувати зовнішні погодні умови. Такі плівки дорожче ніж внутрішні, і позначаються в артикулах плівок як правило літерами XT або EXT (від external- зовнішній). Прикладом такої плівки може служити плівка для зовнішньої поклейки Ultra Vision R 15 SI External.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *