Пленка для зеркал

Декор дзеркала своїми руками

Декор дзеркала своїми руками

Дуже часто наш інтер’єр, будь він старий або новий, виглядає незавершено, якщо висить на стіні стандартне прямокутне дзеркало. А якщо форма та декор дзеркала продумані, інтер’єр звучить як музична композиція – єдина, красива та гармонійна. Важливе дзеркало також у ванній кімнаті. У статті Дзеркало для ванної своїми руками наведено майстер-клас з декору дзеркала в єгипетському стилі.

Декор дзеркала своїми рукамиДекор дзеркала своїми руками

Для створення декору дзеркала можна звернутися по допомогу або консультацію до дизайнера – фахівця з краси. Але ті з нас, в кому живе творче начало, цілком можуть виконати декор дзеркала своїми руками. Благо, інформації по декоруванню дзеркала сьогодні багато. Але тут є інша небезпека – загубитися в цьому морі рекомендацій. Цю проблему кожен вирішує сам: хтось спирається на авторитетну думку, хтось йде шляхом проб та помилок. Є ще «царський шлях» – золота середина. Її я вам і раджу дотримуватися. Вчитися краще не на своїх помилках.

Стаття буде про декор дзеркала своїми руками, але мені доведеться відступити на два кроки назад, щоб нагадати про форму, розміщення та освітлення дзеркала. Якщо проігнорувати ці параметри, будь-який декор дзеркала програє, як дорога сукня на недоглянутій жінці.

Дзеркало в інтер’єрі кімнати

В першу чергу треба пам’ятати, що дзеркала та світильники завжди працюють разом. Це дуже потужний інструмент, здатний облагороджувати непоказне приміщення або знівечити дорогий дизайн. Пам’ятаємо головне:

Приклад декору дзеркала своїми рукамиПриклад декору дзеркала своїми руками

– освітлюватися повинні особа, а не його віддзеркалення в дзеркалі;
– світло заломлюється в дзеркалі і посилюється. Треба подумати, куди буде спрямовано це світло, що буде проявляти.

Наступний крок – форма дзеркала. Силует дзеркала не менш важливий, ніж його розміщення. Для кожного інтер’єру форма дзеркала підбирається індивідуально. Тут загального рецепту немає. Я, наприклад, відразу відчуваю, якої форми не вистачає для завершеності звучання приміщення. У найпростішому випадку можна просто уявити, що дзеркало – це вікно. Яке вікно було б доречне тут? – прямокутне, овальне, арочне, химерної форми? Можна зробити паперовий макет дзеркала, і експериментувати з різними макетами. Застосовуйте цей прийом!

Останній крок найурочистіший – декор дзеркала. Дзеркало повинне стати частиною ансамблю, органічно вписатися в інтер’єр і стати прикрасою. Думаємо!

1. Дзеркало повинне органічно вписатися – значить, декор повинен перекликатися з домінуючим кольором приміщення або його відтінок.

2. Декор дзеркала може містити фрагмент або деталь, властиві стилю, до якого тяжіє ваш інтер’єр. Тут підуть в хід і «скляні краплі», які кладуться в акваріум, і муранське скло, та бісер із стеклярусом, і клейка плівка, і акрилова фарба в спеціальних контурах, які можна придбати в художніх салонах. Можна спробувати повторити на дзеркалі малюнок з шпалер, кахельної плитки або гардин. Це, по суті, безпрограшний варіант декору для дзеркала.

Трафаретна плівка для декорування дзеркалТрафаретна плівка для декорування дзеркал

Створюємо декор дзеркала своїми руками

1. Малюємо вподобаний фрагмент.

2. Робимо з нього трафарет або шаблон. Ідеальна для трафарету рекламна плівка Oracal. Зверніть увагу на серію «металік», там є чудова імітація золота, срібла, бронзи та міді. Підготовка трафарету:

– трафарет для декору дзеркала можна своїми руками вирізати за допомогою канцелярського ножа;
– готуємо векторне зображення в програмі «Corel Draw», вирізаємо плоттером на тій же рекламній фірмі, де купили плівку. Такий трафарет декору буде незрівнянно акуратніший.

3. Готуємо дзеркало для виконання на ньому декору. Дзеркало треба ретельно вимити та знежирити. Це обов’язково! Скло, тим більше дзеркало не терпить бруду. Вимиту та знежирену поверхню збризкуємо водою. Інакше плівка осяде вмить і намертво, і ми вже нічого не зможемо скоректувати. Знімаємо підкладку та клеїмо плівку на дзеркало. Вирівнюємо трафарет декору, розгладжуємо кожну деталь – із центру в сторони, виганяємо воду.

Знімається підкладка з вирізаного елементу трафаретуЗнімається підкладка з вирізаного елементу трафарету Напрям рухів при приклеюванні трафарету на дзеркалоНапрям рухів при приклеюванні трафарету на дзеркало

Коли все гаразд, добре пригріти звичайним, побутовим феномом – плівка швидше схопиться і проявляться недоробки. Коли, нарешті, усе гладко, красиво та чисто, відходимо та дивимося: усе або треба додати каменів? Найчастіше для декору дзеркала камені використовуються.

Приклеювання каменів на дзеркалоПриклеювання каменів на дзеркало

4. Кріплення каменів декору. Для кріплення каменів на дзеркало беремо акваріумний силіконовий ПРОЗОРИЙ! герметик або клей для страз. Клей, пише iBud.ua, можна використовувати на строго горизонтальній поверхні, силікон – на будь-кому. Наносимо краплю клею/герметика в потрібній точці та прикладаємо скляну краплю, злегка придавлюючи. Тут треба добре «прицілитися», камінь із клеєм не посунеш вправо-вліво. Герметик чудово працює, але забруднене ним дзеркало практично неможливо відтерти, як і клей для страз.

До речі, самі стрази чудово виглядатимуть на дзеркалі, але краще уникати строкатості кольорів, та і інших каменів по сусідству стрази не терплять. Тільки плівку або акриловий контур.

Отже, наші камені або стрази надають композиції декору дзеркала, яка була виконана своїми руками, об’єм та гра світла. Клеїмо їх, керуючись почуттям міри та смаку! Ні на один більше! Знову відходимо та дивимося: чи проситься сюди третій компонент, контур? Він може обкреслити форму, а може навпаки згладити, полегшити малюнок, надати йому фентезійность. Якщо відчуваємо що так, треба, то беремо контур, орієнтуючись на колір плівки. Колір має бути таким же, а ось відтінок може відрізнятися.

Декор на дзеркалі з каменівДекор на дзеркалі з каменів Декор дзеркала каменями своїми рукамиДекор дзеркала каменями своїми руками

Малювати контур починаємо на «чернетці», щоб визначити густину фарби та товщину лінії. Я завжди використовую маленький шматок дзеркала, пробуючи на нім фрагмент майбутньої композиції. Це дозволяє уникати глобальних помилок. Якщо на «чернетці» виходить, приступаємо до дзеркала. Обводимо повністю або частково фрагменти плівки, робимо крапочки, лінії на самих фрагментах. Якщо колір співпадає, і рука працює акуратно, ефект буває шикарний.

Фарба для малювання по дзеркалуФарба для малювання по дзеркалу Контур трафарету обводитися фарбоюКонтур трафарету обводитися фарбою

Декор дзеркала – ажурний контур із каменями

Контур робиться контрастним до оточення кольору. Якщо стіна, на якій висітиме дзеркало, світла – контур робимо темний та навпаки. Камені для декору дзеркала підбираються контрастні до контура. Наприклад, можна використовувати для декору дзеркала чорний контур і блакитні краплі муранского скла.

Декор дзеркала каменями своїми рукамиДекор дзеркала каменями своїми руками Декор дзеркала – ажурний контур з каменямиДекор дзеркала – ажурний контур з каменями

Для створення ефекту мережива малюємо контуром лінії, що повторюють одна іншу. Краще виглядатимуть заокрулені лінії ніж прямі. Обов’язково стежіть за однорідністю лінії. Малюючи лінію, стискаємо тубу рівномірно, не робимо ривків. Намалювали – сушимо феномом або залишаємо на 24 години. У останньому випадку потрібно, щоб в приміщенні не було пилу, інакше вона осяде на мокру фарбу «свіжого» декору дзеркала, і втратиться глянець. Контур затвердів – доповнюємо декор каменями. Не забуваємо про почуття краси, яке живе в кожній людині!

Декор дзеркала каменямиДекор дзеркала каменями

Декор дзеркала – «тільки камені»

Якщо для декору використовуємо тільки камені, їх не потрібне «саджати» занадто близько один від одного. Для декору дзеркала не використовуйте різні камені по малюнку. Скляна крапля сприймається масивно, і її треба оточити вільним простором. Сусідні краплі не повинні відтягувати погляд. Дуже добре виглядають просто прозорі камені з додаванням кристалів гірського кришталя.

Для кріплення каменів на скло краще використовувати клей страз, він дасть максимальну прозорість.

Декор дзеркала бісером

Маленькі намистинки бісеру теж зроблені із скла, що дозволяє їм добре пропускати світло. Гра світла в бісерних декорах дзеркала притягуватиме і притягуватиме погляд. Декор дзеркала бісером своїми руками проводиться небагато інакше.

Якщо робитимемо як завжди, то нічого не вийде. Зазвичай ми «користуємося» лівою півкулею мозку – це логічне мислення, це боротьба за виживання, це щоденні необхідні дії. За творчість відповідає права півкуля. Це образне мислення. І для того, щоб створити шедевр, або просто якісний художній продукт, нам потрібно «відключити» логіку, і створити образ того, що буде, спочатку в думках. Ми повинні відчути, неначе це жива істота, що вона буде «випромінювати», який створювати настрій, що «говорити».

Декор дзеркала бісеромДекор дзеркала бісером Декор дзеркала бісером та каменямиДекор дзеркала бісером та каменями

Синє бісерне дзеркало, наприклад, повинне нагадувати морський прилив – ми створили «морську піну». Червоне бісерне дзеркало – це східний танець. Метелик – це крихітність для краси. Якщо ми створюємо чіткий образ, до того чіткий, що він сприймається як живий, тоді стає відразу ясно, який матеріал підбирати, де які кольорові акценти ставити, де потрібний об’єм та жорсткість, а де плавне перетікання. Я зазвичай деякий час «ношу в собі» ідею, поки вона не набуде чітких форм в думках і образах. Потім підбираю музику, під яку працюватиму. Це теж секрет успіху, але їм не жаль ділитися, тому що у кожної людини вийде щось своє. І коли музика підібрана правильно, я можу вже на неї покластися, вона не дасть піти убік від створюваного образу, вона задасть ритм, темп та настрій малюнка. І ви не зможете помилитися, коли ваше творіння скаже: «Усе! я готово. Припиняй».

Декор дзеркала бісером по контуруДекор дзеркала бісером по контуру Результат декорування дзеркала бісером своїми рукамиРезультат декорування дзеркала бісером своїми руками

Отже, роботу із створення образу ми виконали, далі вибираємо кольорову гамму. Краще дотримуватися одного кольору, запастися декількома відтінками, калібрами, сортами бісеру: колений бісер, стеклярус «твіст» і т. д.

Так само краще купувати великі пакетики бісеру – це набагато дешевше, якщо перерахувати на роздріб, і крім того, ви зможете потім декорувати інші предмети інтер’єру в такому ж стилі. Якщо робота буде вдала, можу посперечатися, вам захочеться ще!

Нанесення герметика на дзеркалоНанесення герметика на дзеркало

Бісер, стеклярус, скляні краплі розкладаємо на столі поряд з вимитим т паротертим спиртом дзеркалом. Що знадобиться ще? – силіконовий прозорий герметик та паперовий будівельний скотч. Скотчем ми декорований відділяємо простір від того, яке повинне залишитися чистим. Не треба робити дуже широку облямівку під декор – це грубо. Для дзеркала заввишки 60 см – це максимум 7 см по периметру. Відмічаємо потрібну ширину і проклеюємо скотчем бордюр. Лінія не обов’язково має бути ідеально рівна, це може бути цілком довільна лінія – головне, щоб дотримувалася візуальна рівновага.

Обмежену облямівку щедро змащуємо силіконовим герметиком – товщина шару приблизно міліметр (тут більше герметика це погано, менше – теж погано). Якщо ви ще не в курсі, то будьте готові до сильного запаху оцту – оцет у складі силікону і забезпечує його екологічність. Застигає силікон за годину, працювати з ним можна хвилин 20, а через добу він стійкий до будь-яких дій.

Бісер насипаємо на дзеркалоБісер насипаємо на дзеркало

Краще купувати не китайський герметик і, звичайно, краще дорожчий. Покривається не увесь периметр, а для початку сантиметрів 10, тому що герметик дуже швидко втрачає в’язкість. І включаємо музику, танцюємо душею, а руки наші танцюють із бісером.

Беремо аркуш паперу розміром з долоню, згинаємо, і насипаємо в нього бісер одного кольору. Обережно висипаємо на поверхню. Найважче – акуратно його розрівняти, щоб бісери не налазили один на одного, були одним шаром. Якщо вийшло – ви супер! продовжуємо. Насипаємо поруч інший колір, рівняємо. Стежимо за тим, щоб не було великих «дір» між намистинами. Ущільнюємо, зрушуємо. Намистини в герметиці напрочуд пластичні та податливі! Якщо потрібно, вкраплюємо великі камені. І не забуваємо про музику. Ритм, повторення, сила звуку – у нас інтенсивність кольору та лінія. Можливо, Вам трохи незрозуміло читати такі слова, але коли ви почнете створювати декор скла своїми руками, відразу усе зрозумієте.

Таке декороване дзеркало змінить ваш дизайнТаке декороване дзеркало змінить ваш дизайн

Далі, знову герметик, знову насипаємо. Коли з’явиться трохи досвіду, то можна просто рукою, папір потрібний. Працюємо, творимо! Коли контур зімкнувся, то відразу знімаємо паперову стрічку. Декор дзеркала готовий. За годину наше творіння вже можна вішати де завгодно.

Ми створили новий інтер’єр. Зверніть увагу, декор – це засіб реставрації. Сколи, подряпини, потемніння прекрасно маскуються, і немає потреби купувати нове дзеркало. Дзеркало – дуже благородний матеріал, коли ви зрозумієте наскільки добре воно сприймає наші спроби його прикрасити, ви вже не зможете зупинитися. І прикрашатимете усе, що попадеться під руку. Ви станете майстрами, творцями краси. А ми постараємося регулярно знайомити вас з різною технікою, ідеями, прийомами.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *