Опис
Плівка на вікна ударотривка 50 мкм використовується для захисту від розлітаючих уламків скла у разі розбиття вікна . Плівку наклеюють на вікно вологим способом зі сторони приміщення, з використанням вигінки з бархаткою , для уникнення подряпин на плівці. У разі вибухової хвилі ця плівка захистить мешканців приміщення від розлітаючих уламків. Найкращій захист буде тоді , коли плівкою буде заклеєний склопакет ззовні та з внутрішньої сторони , в такому випадку ураження уламками скла буде неможливим , оскільки все скло буде приклеєно до плівки з дуже сильним клейовим шаром.
Плівка ультра прозора .
Основа поліпропілен 50 мкм.
Клей акріловий.
Плівку можна наносити вологим способом. Плівку можна поклеїти самому, за допомогою підручного інструменту.
Інструмент для обклеювання плівкою, в домашніх умовах:
- пластикова картка , її використовують для очищення скла , та для вигонки мильного розчину з під плівки вже на склі ;
- серветка з мікрофібри , яка не залишає ворси ;
- розпилювач мильного розчину , можна б/у з під побутової хімії, але потрібно ретельно вимити його , щоб залишки не вступали в реакцію с клеєм;
- мильний розчин 0,5 літра води + 2-3 каплі дитячого рідкого мила;
- ніж 9 мм канцелярській, можно дешевий але щоб був гострий ;
- ножичі.
Сам процес обклеювання ударостійкою плівкою складається з кількох послідовних етапів:
Перший етап – це розкрій плівки. Щоб правильно обклеїти скло плівкою, необхідно точно заміряти розміри скла і відрізати необхідну частину плівки, не забуваючи залишати кілька міліметрів матеріалу по краях, щоб правильно закріпити її на склі, бажано зняти штапіки з вікна перед поклейкою, але можна і не знімати , це по бажанню.
Другий етап – це очищення скла. Потрібно ретельно видалити всі забруднення, пил, залишки фарби і т.д. Не рекомендується використовувати для видалення забруднень готові засоби для миття скла, оскільки агресивні хімічні речовини можуть завадити міцному зчепленню клею з поверхнею скла.
Третій етап – це безпосередньо встановлення плівки. Для інсталяції необхідно нанести мильний розчин на скло , невелику кількість , але так , щоб скло було покрито розчином без пропусків ( якщо буде забагато мильного розчину, то з’являтья обільні білі плями , але це не страшно вони зникнуть через 2-3 дні , в холодну пору року треба буде використовувати побутовий фен для прискорення висихання). Зняти підкладку на плівці . Притулити до скла плівку клеєм на скло, виставити плівку так як вам потрібно , потім змастити мильним розчином плівку яка вже на вікні ( тут можно обільно нанести мильний розчин) , загорнути пластикову картку у мікрофіброву серветку і почати розглажувати плівку. Спочатку проводимо полосу зверху донизу, потім навхрест , далі вигоняємо мильний розчин з під плівки по кутках . Слід пам’ятати , що не потрібно дуже тиснути на плівку при вигінці мильного розчину з під плівки , головне , щоб не залишилось його під плівкою , а також щоб не було пухірців та складок. Якщо з’являються складки або пухірці , то плівку можно підняти, а потім знову прикласти до скла , так щоб все було ідеально. Після вигінки води , слід обрізати залишки плівки , та встановити на місці штапіки.
Після поклейкі плівки ( особливо коли ви на клей додали багато мильного розчину ) клей може стати біло молочного кольору , але не слід преживати, через 2-3 дня він підсохне і буде ідеально прозорим.
Уход за плівкою:
- ніжно вологою ганчиркою прибирати пил та забруднення, так щоб пищінки не подряпали плівку.
Зняття плівки:
- знімати треба при комнатній температурі ;
- залишики клея дуже добре видаляються ізопропіловим спіртом.
Як прибрати клей подивитись можна тут
Аліна –
Думала затонка , але ні нормально , по товщині , як з’єднати 2 скотча. Клей дуже сильний
Сергей –
Для защиты от осколков подходящий вариант . Купили себе . При установке главное не переборщить с мыльным раствором , а то белые пятна будут , у нас прошли за 4 дня
Алекс –
Для захисту від уламків , те що потрібно
Андрій –
Хто клеїв вже собі?