Статьи

Розпис по склу своїми руками

Ви опинилися в ситуації: ваш будинок повна чаша, інтер’єр бездоганний, усе підібрано із смаком, а будинок нагадує музей – красиво, але мляво? Саме у такій ситуації треба гомеопатичними дозами імплантувати в інтер’єр речі ручної роботи, обережно і плавно. Тому що вони «занадто живі», вони мають характер, вони притягують до себе увагу і розставляють акценти. Вони повинні грати, як завершуючі штрихи в картині.

Перли пошуку – Микола РеріхПерли пошуку – Микола Реріх

Вибір простий: купувати брендові декори від знаменитих дизайнерів, замовляти місцевим дизайнерам, купувати творіння китайських рук або виконувати розпис по склу (світильників, ваз, дзеркала) своїми руками.

Отже, спершу ми можемо виконати розпис і «подарувати» своєму будинку світильник, вазу, дзеркало, квіткові горщики і, допустимо, стільчик. Ми можемо розписати ці предмети своїми руками легко і просто. І будинок отримає красу і тепло, ви – масу задоволення, ваш бюджет – істотну економію.

Розглянемо етнічний варіант – розпис скляної вази і плафона світильника. Ці речі дуже прості у виконанні, ви зможете зробити їх без тренування. А ефект буде приголомшливий.

Результат розпису звичайної скляної вазиРезультат розпису звичайної скляної вази

Починаємо розпис скляних предметів інтер’єру завжди з визначення, яким буде наш твір. Треба створити максимально чіткий образ майбутнього шедевра у своїх думках, тоді ввесь процес піде легко. Микола Реріх, наприклад, повністю прописував свої картини в думках. І практично не робив ескізів. Він «фотографував» у свідомості картину, і потім просто доводив її, писав легко і швидко. А яка краса виходила!

Розпис вази своїми руками

Я створила образ сонячно-золотий, що горить, трішки старовинний, трішки кумедний. Для втілення такого образу мені знадобилася золота акрилова фарба, акрилові контури, вітражна фарба, фрагменти маленької італійської мозаїки, епоксидна смола, поталь і плівка оракал золото. Олівці, ножиці і т. д. будинки є завжди.

Почнемо з розпису вази. У роботі з вазою можна допускати вільності і неточності, це не буде помилкою. Ваза була саме творінням китайських рук, і робили її, схоже, із закритими очима.

У першу чергу готуємо робочий простір: стіл застилаємо целофаном, надіваємо рукавички, готуємо епоксидну смолу. Вона змішується з двох компонентів – власне смоли і отверджувача. Смолу ретельно перемішуємо більше п’яти хвилин. Порядок розпису вази своїми руками:

Вітражна фарбаВітражна фарба Фрагмент мозаїкиФрагмент мозаїки Маркер, ніж, серветки, палички, фарби, розчинникМаркер, ніж, серветки, палички, фарби, розчинник
Епоксидний клейЕпоксидний клей Контур по склуКонтур по склу Фарби для розписуФарби для розпису

1. клеїмо шматочки мозаїки. Використовуємо клей для каменів і стразів “Марабу”. Він сохне швидко тримає надійно.

2. Потім епоксидною смолою змащуємо боки вази, на неї клеєм поталь. Обережно, поталь невагома і дуже ніжна, не можна ні стискати, ні розтирати, ні дихати біля неї.

Ваза до початку розписуВаза до початку розпису Приклеювання шматочків мозаїки на вазуПриклеювання шматочків мозаїки на вазу Клеємо поталь на вазуКлеємо поталь на вазу

3. вільний простір зафарбовуємо золотою акриловою фарбою. При цьому використовуємо губку. Це все сохне дуже швидко. Треба укластися в одну годину, тому що за годину після приготування епоксидною смолою дуже добре лакувати виріб.

4. беремо контур і промальовуємо межі, драбинки, тріщинки. Увесь процес повністю інтуїтивний. Малюємо, як йде рука.

5. Сушимо контур на вазі феномом.

6. підкреслюємо потрібні моменти чорною фарбою.

7. нарешті, довгожданий момент. Заливаємо вазу загусаючою прекрасною эпоксидкою. Сохне добу, хоч грій її, хоч не грій. Але, застигнувши, дає такий ефект скляного покриття, який не дасть жоден лак. Ось так, за годину з невеликим у нас виходить такий розпис по склу.

Фарбування фарбоюФарбування фарбою Робота з контуромРобота з контуром Розпис вази своїми рукамиРозпис вази своїми руками

Розпис дзеркала своїми руками:

1. паперовим скотчем відмічаємо межі;
2. клеєм фрагменти мозаїки;
3. контуром розписуємо, робимо всілякі квадратики;
4. підсушуємо феномом;
5. вітражною фарбою заливаю квадратики;
6. підсушуємо;
7. контуром домальовували місця, які повинні виступати;
8. залишаємо сохнути на добу;
9. знімаємо скотч, поправляємо межі, досушуємо.

Розпис дзеркала своїми рукамиРозпис дзеркала своїми руками Розпис краю дзеркалаРозпис краю дзеркала Скошений кут дзеркалаСкошений кут дзеркала

Розпис світильника своїми руками

На черзі розпис світильника, точніше за білий матовий плафон.

1. вирізаємо з бронзового оракала фігурку дівчини-африканки;
2. із золотого опакала вирізаємо листя і наклеюємо це все на тарілку-плафон;

Готовий світильникГотовий світильник Малюнок дівчини для розписуМалюнок дівчини для розпису Приклеювання листя на плафонаПриклеювання листя на плафона

4. обводимо контуром;
5. наклеюємо краплі муранського скла – це будуть прикраси дівчат і очі;
6. доповнюємо такого ж відтінку стеклярусом;
7. домальовуємо зверху контуром потемніше і посвітліше;
8. сушимо, критично оглядаємо і доводимо останні штрихи (елементи розпису по склу показані на малюнку нижче).

Обличчя дівчиниОбличчя дівчини Рука дівчиниРука дівчини
Фрагмент дівчиниФрагмент дівчини Прикраси дівчиниПрикраси дівчини
ЛисточкиЛисточки Деталі прикрасДеталі прикрас

От і все. Насправді просто. Досить почати розпис скла, і вам не потрібний буде ніякий учитель. “Дорогу осилить той, хто йде”. Любіть і перетворюйт свій будинок.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *