Статьи

Шафа-купе. Практичні поради.

Шафу-купе винайшли практичні американці, аби було зручно зберігати речі і отримувати максимум зручності при мінімумі клопоту. А в нашій країні це не стільки дань моді, скільки нове знаряддя в боротьбі за квадратні метри. Найголовніша, але далека не єдина відмінність шафи-купе від свого предка, звичайної шафи, – це наявність дверей зрушення, які від’їжджають убік від легкого руху рукою, відкриваючи доступ до речей. Пригадаєте вузькі коридори наших квартир: варто розкрити дверці шафи і по коридору вже не пройти. Шафа-купе позбавлена цього недоліку.

“Чим ресторан відрізняється від сосискової? Тут не купують – тут замовляють!” Те ж саме можна сказати про шафу-купе, зазвичай його не купують готовим, а замовляють, саме під свою квартиру, під конкретне місце в ній, піклуючись про те, аби він гармонував з останніми меблями. Яким йому бути, Ви вибираєте самі. Хочете, аби в нім було більше місця під верхній одяг – будь ласка! Бажаєте залишити місце під полиці, висувні ящики, корзини – немає проблем.

Шафа-купе може бути спеціально виготовлене для використання у ванні і на балконі. Вологи він не боїться, металеві частини дверей гальванізуються.

До речі, зовсім необов’язково робити вбудовану шафу цілісною. Замість задньої стінки, бічних панелей, дна або даху можна використовувати стіни, підлогу і стелю вашої кімнати. Це дозволить вам істотно понизити вартість шафи. Такий же варіант – єдине рішення, якщо ви встановлюєте “купе” у вузькій ніші (не менше 1 м завширшки). Додаткові фальш-стінки зменшують трек (“пробіг” розсувних дверей), і ви ризикуєте отримати незручну в користуванні шафу (шкафы купе в Киеве).

Головний елемент

Отже, головне в шафі-купе – розсувні двері. Їх виготовляють не лише з обробної плити, вони можуть бути скляними або дзеркальними. Бувають комбіновані двері, коли під скляним або дзеркальним верхом розташовують плиту ДСП.

Все залежить від того, де розташовуватиметься шафа-купе. У передпокої, темному або вузькому приміщенні зазвичай ставлять дзеркальні двері, аби візуально збільшити простір і освітленість. Для бібліотеки підійдуть прозорі скляні двері. Часто залишають відкриті полиці для апаратури.

Сам механізм дверей не настільки різноманітний. Використовуються всього дві системи. Найпоширеніший варіант, коли двері поміщаються в сталеву або алюмінієву раму і на сталевих або пластикових роликах катаються по пазу. В такого принципу установки є певні недоліки: а) високі двері при випадковому ударі можуть зісковзнути з направляючих (правда, потім легко встають на місце); б) заважати руху може пил, шерсть домашніх тварин і дрібні предмети, які забиваються в паз. Тому пази і ролики слід періодично пилососити.

Інший спосіб – ролики дверей рухаються по рейці. В даному випадку опорний ролик оснащується спеціальним пристроєм для запобігання зісковзуванню з рейки. Такі системи оснащуються підвищеним захистом від пилу і піщинок.

Куди важливіше звернути увагу на якість направляючих, від яких залежить безшумність, легкість ковзання дверей і термін служби самої шафи-купе. Солідні фірми на гарантію системи розсувних дверей не скупляться.

Як висота, так і довжина шафи в умовах наших квартир нічим не обмежені. Хоча довжина одного трека (що направляє або рейка) і складає 1800-4800 мм, цілком можна зістикувати два треки разом і отримати шафу-купе від стіни до стіни. Ширина самих дверей може бути будь-якою, але для зручності вона зазвичай не перевищує метра.

Глибина шафи

Глибина шафи також не обмежується, все залежить від вашого бажання, тому, скільки речей ви захочете туди вміщати. Окрім вішалки для верхнього одягу усередині зазвичай розміщують полиці і ящики з ДСП. Зручні і корзини, які при необхідності можна легко вийняти, звільнивши місце для великих речей. Звичайним пристоєм стала спеціальна вішалка-ліфт для брюк, ременів і галстуків. Комбінацій з полиць, ящиків, корзин можна скласти безконечну кількість і у результаті зручно розмістити всі потрібні речі. Колірна палітра шаф-купе найрізноманітніша. Втім, клієнти зазвичай не мудрують, замовляючи кольори білий, чорний або під різні породи дерева. Але можна замовити і найекзотичний колір.

Від рядового до генерала

Якщо ще кілька років тому будь-яка шафа-купе вважалася чи не предметом розкоші, то сьогодні вже є чітке розділення на елітні моделі класу “люкс” і простіші. Різниця, перш за все, у використовуваних матеріалах. До меблів “простіші”, розраховані на широкий круг споживачів, відносяться шафи, що мають сталевий профіль (Мr.Doors, STANLEY і ін.) Системи з алюмінієвим профілем коштують дорожче, ще престижнішими вважаються моделі з алюмінієвим профілем і панелями, обробленими натуральним шпоном. У меблях високого класу для забезпечення безпеки зазвичай використовується скло, не просто покрите з внутрішньої сторони протиударною плівкою, а триплекс (як в автомобільних стеклах). Дзеркало приклеюється до панелі, що дозволяє йому витримувати сильніші удари. Є різниця і в матеріалах, використовуваних при збірці шаф-купе, коли замість звичайних куточків застосовуються “єврошурупи”. Вони дозволяють уникнути зазорів між панелями. Дорогі меблі для забезпечення ідеальної плавності ходу дверей забезпечуються пилезахисними щітками і шумопоглинаючими вкладками, а направляючі додатково поліруються. Для захисту дверей від ударів об бічну панель встановлюються спеціальні відбійники. Окрема тема – надзвичайно дорогі, елітні шафи-купе з використанням швейцарської системи Hawa.

Система має одну принципову особливість: при повному відкритті двері в’їжджають всередину шафи. Фірм, що пропонують шафи-купе “будь-яких розмірів і складності”, на ринку вистачає. На ділі принципові відмінностей в пропонованій ними продукції небагато, адже всі вони, як правило, лише збирають шафи-купе з комплектуючих, що поступають з-за кордону. Та все ж кожна фірма в умовах конкуренції прагне запропонувати щось своє. STANLEY пропонує шафи-купе на українському ринку вже більше шести років. Клієнтів отримує не лише гучне ім’я фірми, але і використовувана на фірмі ручна збірка шаф, що максимально личить для наших квартир з їх, на жаль, далеко не ідеально рівними стінами. Популярність шаф-купе і все зростаюча конкуренція заставляють фірми відкривати власне виробництво.

Вартість шафи – купе залежить.

Природно, шафи-купе різного класу, різних виробників мають різну ціну. Не менше сильно впливають на неї розміри шафи-купе і використовувані матеріали. Ціна складається з вартості розсувних дверей і комплектуючих – “начинки” шафи. Оскільки велика їх частина поставляється з-за кордону, то і ціни прив’язані до долара і не сильно відрізняються один від одного. Невелика шафа-купе обійдеться вам приблизно в 300-400$, гігант у всю стіну змусить розщедритися на декілька тисяч доларів. Середня сума, які залишають в магазинах за шафу-купе – 500-600$. Ну а покупцеві залишається лише радіти все зростаючій конкуренції на ринку шаф-купе і робити свій вибір.

Купити шафу-купе

Вам потрібно лише провести день на телефоні або поїздити по салонах і магазинах, вибираючи найпринаднішу пропозицію. Якщо Ви привезете всі необхідні розміри і побажання щодо “начинки” шафи, відразу визначитеся з кольором, то замовлення у Вас приймуть прямо в салоні. Але зазвичай до клієнта додому виїжджає дизайнер. Його завдання – знявши розміри, вислухати Ваші побажання щодо майбутнього шафи-купе і дати свої поради. Він же і складе проект. Термін виконання замовлення складе від двох до декількох днів, максимум тиждень, якщо лише Ви не замовите щось вже дуже особливе, так званий “ексклюзив”. Не вірте фірмам які пропонують вам шафу за 1 день – це просто рекламний трюк. Запам’ятаєте, мінімум 2 дні. Час роботи професійних складальників залежить від розміру і складності шафи-купе і займає зазвичай від півтора до шести годин. До речі, перекрити розсувними дверима будь-якої системи отвір від стіни до стіни можна і самостійно. А ось із збіркою повної шафи, із стелею, задньою і бічними панелями краще не зв’язуватися. Легкість руху дверей і загальний вигляд конструкції частенько сильно залежать не лише від торгівельної марки, але і від майстерності складальників.

Словник замовника

Аби замовити саме ту шафу, яка потрібна, покупець повинен розмовляти з продавцем “на одній мові”, тобто знати його професійну термінологію.
Фальш-панель – декоративна пластина, яку використовують для збільшення висоти шафи, заховання порожнеч. По фактурі і кольору вона, як правило, така ж, як і обробка дверей.
Цоколь – опорні планки, на які встановлюють шафу. Може бути елементом, що не несе, а декоративним.
Профіль – вертикальне обрамлення дверей (у деяких варіантах шаф одночасно є і ручкою).
Трек – максимальна довжина що направляє (рейка).
Меламін – декоративне, стійке до води і механічних пошкоджень покриття. Товще, гнучкіше і міцніше, ніж ламінат.
МДФ – плита із запресованої вакуумним способом дерев’яного пилу (без використання епоксидної смоли і фенолу, які шкідливі для здоров’я людини).
Розкладка – накладна прикраса.
“Фільонка” – обробна плита з опуклим малюнком.
Фасетнє дзеркало – елемент декору дверець. Має особливу, зверху напівкруглу форму, наклеюється на плиту з ДСП.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *