Орафол

Плівки для ламінування друкованних зображень

Плівки для ламінування друкованних зображень 1

Ламінування друкованої продукції дозволяє вирішити кілька запитань. По-перше, ламінування захищає зображення від несприятливих атмосферних та механічних впливів. Для ламінованого зображення, особливо для підлогової графіки, пил, волога, подряпини та ультрафіолетові промені стають не страшними, що продовжує термін служби. З ламінованої поверхні лекго видаляються забруднення за допомогою звичайних побутових засобів для чищення. По-друге, ламінування дозволяє істотно поліпшити якість надрукованого зображення завдяки тому, що плівки, що ламінують, можуть видозмінювати поверхню друкованого виробу, змінюючи її фактуру і візуальну яскравість.

Як зберігати: самі плівки для ламінації варто берегти від високої вологості та зберігати в сухому та чистому місці, щоб уникнути абсорбції вологи клеючим шаром та скупчення пилу на поверхні. Порушення умов зберігання захисних плівок часто спричиняє шлюб у результаті ламінації.

Ще один спосіб зберегти друковану продукцію на довгий час – це інкапсулювання. Цей процес включає закатування зображення в плівку з двох сторін, створюючи ефект запечатування самого зображення по краях. Цей спосіб дуже ефективно використовується там, де необхідно розміщення зображень на вулиці, щоб запобігти попаданню вологи. Для інкапсулювання (двосторонньої ламінації) підходять папір та плівки.

Щоб заламінувати плівкою надруковану продукцію, використовуються холодні та гарячі ламінатори. Технології холодного та гарячого ламінування відрізняються.

Ламінування: холодне чи гаряче
Використання холодного ламінатора суттєво економить час, на відміну від гарячих ламінаторів холодним не потрібен додатковий час для нагрівання та подальшого охолодження машини. Крім того, холодні ламінатори витрачають менше електроенергії, ніж гарячі. Захисні плівки для холодного ламінування значно дорожчі за плівки для гарячого, але варто відзначити, що метод холодної ламінації дозволяє отримати якісний продукт, особливо, якщо ламінування потрібно великої площі зображення.

Буває, що в результаті холодної ламінації зображення виходить нечітким, злегка в серпанку – такий ефект може вийти через нерівномірну обробку різних ділянок плівки. Для того, щоб уникнути цього, необхідно розігріти вал ламінатора приблизно до 30 градусів.

Захисні плівки для гарячої ламінації використовуються для серійних та масштабних партій друкованої продукції (офсетної): календарів, плакатів, газет. Такі плівки мають клейовий шар, який активує свої клейові властивості тільки від впливу тиску та за високої температури нагрівання, яку може забезпечити тільки корячий ламінатор.

Крім гарячої ламінації таку машину використовують і як термопрес в процесі перенесення термоплівок на основу. Процес ламінування гарячим способом може бути складним для фотографій або зображень, надрукованих струменевим способом друку. На поверхні ламінату можуть виникнути складки або з’явитися бульбашки, а плівка може відшаруватись – враховуйте цей аспект при виборі методу ламінації зображень, надрукованих на струменевих принтерах.

Це може статися з кількох причин: несумісність чорнила з клеючим шаром ламінату. Якщо не вдається переконатися в повній сумісності матеріалів, краще використовувати метод холодної ламінації. Також міхуритися при гарячій ламінації може фотопапір, оскільки її покриття не витримує таких високих температур. Щоб уникнути шлюбу при ламінуванні фотографій гарячим способом, необхідно дотримуватися деяких нескладних правил: використовувати в роботі лише низькотемпературні плівки, підбирати оптимальний температурний режим (особливо, якщо програма ламінатора дозволяє регулювати температуру з максимальною точністю), сушити зображення, що ламінує, не менше доби.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *