Архитектурная пленка

Архітектурна плівка захищає від вогорання

Архітектурна плівка захищає від вогорання

Однією з проблем, з якими успішно справляються архітектурні плівки -захист від вигоряння (зміни кольору або насиченості кольору) предметів та елементів інтер’єру під дією сонячних променів. Цілком вирішити цю проблему неможливо, але значно знизити швидкість, з якою предмети змінюють свій колір, уповільнити процес вигоряння можливо. Як показує практика, процес подібний до вигоряння відбувається і в місцях, куди сонячні промені зовсім не проникають, наприклад передпокій кімнати в квартирах або підвальні або підземні приміщення. Однак у місцях, що піддаються експозиції яскравого сонячного світла, процес значно прискорюється, у вітрині магазину предмети, представлені на огляд потенційних покупців-перехожих, можуть вигоріти за кілька тижнів. Як правило, товар викладений у вітрині періодично змінюють, але шпалери на веранді або балконі, меблі, ламінована підлога не пересунеш і не перевернеш.

Методи фарбування предметів, тканин, будматеріалів та декору різні, різна і швидкість вигоряння. Але навіть найстійкіші емалі, дорогі барвники, як натуральні, так і штучні пігментні, що застосовуються в елітних тканинах провідних брендів, при впливі сонячного кольору вигорають. Змінюється як насиченість кольору, а й його відтінок. Зміна кольору пов’язані з розривом молекулярних ланцюжків пігментних барвників. Деякі складові барвників розкладаються під впливом світла швидше, інші повільніше, що призводить до усунення відтінку і навіть кольору. Саме з цієї причини деякі недорогі плівки вугільного кольору при вигоранні набувають фіолетового відтінку. Вигоряння, вірніше процес знебарвлення і зниження насиченості кольорів предметів відбувається і природним шляхом, але під дією ультрафіолетового випромінювання процес сильно прискорюється.

 

На швидкість вигоряння впливає не тільки УФ-випромінювання, але й видима частина світла, а також теплове випромінювання ІЧ діапазону сонячного світла. І хоча їхній внесок у вигоряння нижчий, ніж внесок УФ складової, разом вони навіть переважають внесок УФ. Так УФ відповідальний приблизно за 40% вигоряння, видиме світло і теплове нагрівання по 25%, а 10%, що залишилися, відбуваються за рахунок інших не основних факторів (внутрішні джерела штучного світла, вологість у приміщенні, слабке фарбування).

Саме тому з вигорянням треба боротись у комплексі. Просте блокування УФ випромінювання не вирішить проблему повністю, а лише частково, знизивши дію лише одного, нехай і найвагомішого фактора. Оптимальний спосіб-застосовувати плівку, яка поєднує в собі максимальне зменшення всіх трьох факторів (УФ, Світового видимого та ІЧ теплового випромінювання).

Багато професійні тонувальні плівки блокують 98-99% енергії УФ складової сонячного світла. Деякі атермальні плівки і т.зв. музейні плівки призначені зменшення вигоряння експонатів здатні затримувати до 99,5-99,9% ультрафіолетової частини сонячного спектра. Для блокування УФ у клейовий склад додають т.зв. інгібітори (подавлювачі) УФ випромінювання, що поглинають до 99,9% енергії УФ частини випромінювання.

Навіть якби вдалося створити ідеальну плівку, яка блокує 100% УФ частини спектра сонячного випромінювання, все одно залишаються 60% факторів, що впливають на вигоряння. Тому розумніше де це можливо застосувати плівку, що максимально екранує тепловий потік і зменшує яскравість видимого світла, що пропускається, наскільки це допустимо. На жаль, у вітринах магазинів з міркувань перегляду товару, що експонується, і тим більше в музеях, де виставлені експонати неможливо застосувати плівку з сильним затіненням або дзеркальністю. Тому досягнення максимальної безпеки товару або експонатів від вигоряння завжди є компромісом. Якщо спробувати відповісти на запитання, яка плівка найкраще захищає від вигоряння, то це плівка, яка крім стандартних 98 -99,9% УФ випромінювання, блокованих плівкою, максимально зменшує тепловий потік при допустимому ступені затінення.

Для захисту від вигоряння товару в магазинах або експонатів у музеях, де неможливо або небажано затінювати скло можемо порекомендувати атермальні плівки

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *