Архитектурная пленка, Орафол

Чому тріскається скло . Термошок .

Чому тріскається скло . Термошок .

Одне з основних призначень тонувальних плівок – захист від нагрівання приміщення та надто яскравого світла влітку. Плівки з цими завданнями добре справляються, але як це занадто парадоксально не звучало- іноді занадто добре.

Захист від надмірно яскравого світла в недзеркальних плівках відбувається за рахунок поглинання світла фарбованими шарами плівки, ступінь фарбування визначає ступінь її світлопропускання (як правило від 5% до 50%). Більш темна, більш фарбована плівка поглинає більше енергії від теплового потоку, що падає на неї, нагріваючись і віддаючи це тепло склу, і частково розсіюючи його в навколишнє повітря в приміщенні. Тепло, що не пройшло до приміщення, локалізується у склопакеті.

Плівки з верхнім (зовнішнім) металізованим шаром та дзеркальні архітектурні, крім поглинання ще й відбивають сонячний тепловий потік, що падає на склопакет. Ефективність такого відображення є досить високою. Так, наприклад, найбільш популярна дзеркальна архітектурна плівка зі світлопропусканням 15% затримує (в основному відображає) приблизно 75% теплового потоку. Чим світліша плівка і менше її дзеркальність, тим цей показник менший, але навіть для плівки R Silver 35 він становить 57%, а для плівки R Silver 50-44% Відбиває тепловий потік плівка знову ж таки в склопакет.

В результаті, відбитий або поглинений тепловий потік, який у звичайному склопакеті практично безперешкодно проходить в приміщення, відбитим і поглиненим плівкою значно нагріває склопакет. Оскільки справний склопакет герметичний, це призводить до значного збільшення тиску повітря всередині нього. Якщо орієнтація будівлі така, що це відбувається лише протягом частини світлового дня (до обіду або після обіду), такий склопакет витримує. Якщо ж яскраве сонце світить у затонованій темною дзеркальною плівкою протягом усього дня, то подібне нагрівання та викликане ним збільшення тиску можуть перевищити механічну міцність склопакета і він може луснути. Таке явище трапляється на щастя досить рідко, але все ж таки трапляється і називається «Термошок склопакета». Іноді руйнування провокує нерівномірне нагрівання склопакета великих розмірів, коли його частина піддається сильному нагріванню сонцем, а інша частина знаходиться в тіні.

Все сказане вище відноситься тільки до склопакетів з однією або двома герметичними камерами. При поклейці плівки на одинарне скло ризику термошоку немає.

Для того, щоб уникнути термошоку слід уникати застосування дзеркальних плівок, зі світлопропусканням нижче 35% на склі, яке протягом усього світлового дня піддається експозиції яскравого сонячного світла. Трохи жертвуючи в затінку та ефективності відображення теплового потоку, ми таким чином уникаємо ризику пошкодження склопакета внаслідок термошоку.

Другим способом уникнути термошоку є наклейка плівок із зовнішньої строни склопакета. У такому випадку плівка перешкоджає проходженню теплового потоку в сам склопакет, відбиваючи його на вулицю, а не в склопакет, як у випадку з традиційною плівкою та способом наклейки плівки зсередини. Оскільки звичайні плівки, призначені для поклейки з внутрішньої сторони приміщень, вони не розраховані на перепади температур протягом доби та пори року та на вітрову ерозію, термін служби їх значно зменшується. На щастя, випускаються спеціальні плівки для зовнішньої поклейки, що мають додатковий захисний шар, що дозволяє витримувати зовнішні погодні умови. Такі плівки дорожчі за внутрішні, і позначаються в артикулах плівок як правило літерами XT або EXT (від external-зовнішній).

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *