Защитные самоклеющиеся пленки

Как снять засохшую защитную пленку с пластикового окна

Как снять засохшую защитную пленку с пластикового окна

Плівка на нових пластикових вікнах захищає профіль під час транспортування та встановлення склопакета. Багато людей припускаються помилки, залишаючи її: чим більше мине часу, тим важче буде видалити захисне покриття. Що робити, якщо час втрачено, плівка висохла і пристала до вікна? Виправляти свою помилку, але над видаленням сухих залишків доведеться попрацювати, щоб не пошкодити поверхню пластикового профілю.

Коли краще знімати
Захисне покриття на пластикових вікнах представляє двошарову плівку з полівінілхлориду на клейовій основі. У складі є компоненти, що підвищують стійкість матеріалу до УФ-випромінювань, згодом сонце починає руйнувати їхню цілісність. Першим висихає на сонці тонкий прозорий шар, що надає матеріалу глянець і більшу стійкість до механічних пошкоджень. Він видаляється легко вручну.

Великі проблеми доставляє другий шар покриття, який згодом стає єдиним цілим з клейовою основою, приставляючи до ПВХ-профілю. Виробники пластикових вікон рекомендують: плівку з віконної рами видаляти не пізніше 14 днів після встановлення: зовні та всередині приміщення.

Якщо після встановлення вікна не заплановані оздоблювальні роботи, покриття видаляють одразу. Для повного очищення ПВХ-плівки від пластику відокремлюють один кінець, а потім тягнуть його на себе. Поки вона свіжа, відокремлюється від поверхні разом із клейовою основою легко.

Для окремих випадків, коли після монтажу вікна доведеться робити укоси, захисний матеріал краще залишити доти, доки не будуть закінчені всі оздоблювальні роботи. Це захистить віконну раму та підвіконня від забруднення шпаклівкою, цементним розчином, фарбою.

Чому так важливо вчасно видалити плівкове покриття? Через кілька років його буде складніше забрати, не пошкодивши профілю. Згодом пластик під ним потемніє, тому навіть після очищення вікно набуде непривабливого вигляду.

Як зняти засохлу плівку
Для очищення старої, висохлої плівки є безліч способів та підручних засобів. Поділяються на три основні типи, що відрізняються методом впливу:

механічне;
хімічна;
температурне.
Щоб повністю очистити раму вікна, їх доводиться поєднувати.

Народні методи
Перераховані ефективні способи, що найбільше підходять для фінішної обробки поверхні, коли треба видалити засохлий клей. Також використовуються, якщо потрібно видалити плівку із невеликих ділянок.

Рослинна олія

Рослинна олія
Пензликом акуратно нанесіть масло;
Зачекайте 3-4 хвилини. Олія розм’якшить клей;
Сухою, жорсткою губкою або ганчіркою видаліть масло круговими рухами;
Додайте у воду трохи миючого засобу. Вимийте раму, щоб не залишити олії на рамі;
Витріть насухо сухою ганчіркою.

Мильний розчин
Спочатку готують поверхню, звільняють якнайбільше профілю від засохлої плівки. Для очищення знадобиться тепла вода з додаванням господарського мила, жорстка губка для посуду (не металева) або щітка із жорсткою щетиною. Потрібно просто змочити їх у мильній воді, круговими рухами очистити пластик. Протерти вологою ганчіркою, змоченою у чистій воді, витерти насухо.

Механічні методи
Очищення за допомогою механічних засобів підходить для видалення плівки, слідів клею. Однак застосовуйте їх акуратно, щоб не пошкодити саму поверхню.

Скребок, жорстка щітка
Використовуючи виключно скребок або жорстку щітку, складніше видалити плівку повністю. Якщо її основу розм’якшити за допомогою мильного розчину, почекати пару хвилин, то видалити буде набагато легше. Щіткою круговими рухами очищають поверхню, а скребком видаляють із тих місць, де щітка не справляється. Для такого способу ідеально підходить щітка для чищення килима, скребок для склокерамічних плит. В кінці ще раз використовують щітку з мильним розчином, щоб прибрати клей із поверхні.

Побутовий, будівельний фен
Вплив гарячого повітря розм’якшить плівку, зробить її більш еластичною та податливою. Для очищення можна використати звичайний фен, але за наявності будівельного краще взяти саме його. Просто спрямуйте потік гарячого повітря на вікно. Підсуньте один кінець захисного покриття, акуратно відокремте. Якщо користуєтеся будівельним феном, дотримуйтесь відстані мінімум 35 см, щоб не зіпсувати пластикову раму.

Канцелярський скотч
Метод із канцелярським способом спрацює, якщо ПВХ-матеріалу залишилося небагато, він не сильно присох до пластику. Скотч наклеюють на раму, розгладжують рушником, притискаючи щільно до рами. За кілька хвилин зривають одним різким рухом. Скотч має відірватися разом із плівкою. Після очищення поверхню протирають, щоб рама була липкою.

Шкільний гумка
Пральну гумку для олівців застосовують як фінальний засіб, коли на поверхні присутні сліди клею. Підходить звичайна біла гумка, бажано, щоб раніше не використовувалася. Рама має бути обов’язково чистою та сухою.

Як очистити вікно від висохлої захисної плівки розчинниками
Розчинник Шуманіт
Для очищення віконної рами підходять ті розчинники, які інертні по відношенню до ПВХ-матеріалів.

рих зроблено віконну раму. Також вони не вплинуть на саму плівку, тому нанесення розчинника на плівку не дасть результату. Щоб відокремити від поверхні потрібно, щоб розчинник потрапив безпосередньо на клейову основу.

Медичний спирт

Медичний спирт
Спирт є добрим розчинником для клейової основи. Щоб його використовувати слід:

завдати трохи спирту на ватний диск;
змочити край плівки, щоб рідина проникла усередину;
відокремити від вікна;
повторити операцію.
Спирт добрий тим, що видаляє плівку відразу разом із клеєм. Після очищення раму додатково протріть чистою сухою ганчіркою.

Рідина для зняття лаку
Має ті ж властивості, що і спирт. Щоб очистити вікно, ганчіркою або ватним диском, змоченим у рідині, обробляють плівку та акуратно видаляють її з рами.

Уайт-спірит

Уайт-спірит
Уайт-спірит – це розчинник, що отримується шляхом дистиляції нафти. Купити можна у звичайному будівельному магазині. Якщо потрібно видалити великі ділянки засохлої плівки, найкраще скористатися цим розчинником, тому що вартість уайт-спіриту нижче в порівнянні з ацетоном. Щоб повністю прибрати, слід:

Нанести уайт-спірит на невелику ділянку за допомогою малярського пензлика. Намагайтеся щоб рідина потрапила всередину під плівку.
Зачекати до 5 хвилин.
Видалити плівку.
Повторити операцію у іншому місці.
В кінці протерти раму вологою чистою ганчіркою.
Миючий засіб Шуманіт
Шуманіт – це жиророзчинник, який використовується для видалення застарілого або горілого жиру з різних поверхонь. Його використовують для швидкого очищення мангалів, кухонного обладнання, кахлю та ін. Також можна застосовувати для очищення залишків клею. Засіб потрібно використовувати в рукавичках, оскільки він агресивний.

Шуманіт розпорошують на віконну раму, залишають на 2 хвилини, прибирають вологою губкою разом зі слідами клею. Після цього обов’язково потрібно обробити вологою губкою поверхню, щоб не залишилося слідів Шуманіту.

Як прибрати сліди від плівки
Після повного очищення ПВХ покриття на віконній рамі можуть залишитися неявні сліди її присутності, особливо якщо плівка простояла більше одного року. Щоб оновити пластиковий профіль можна використовувати нашатирний спирт, перекис водню або відбілювач. Рідина протирає раму по всій поверхні, через 2-3 хвилини повністю змиває засіб і протирає вікно насухо. Пластик після цього набуде свіжого вигляду.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *