Архитектурная пленка

Металізована чи неміталізована плівка ?

Металізована чи неміталізована плівка ?

В описах в інтернеті та специфікаціях на плівки часто зустрічаються визначення типу тонувальної або архітектурної плівки: металізована і неметалізована. У багатьох новачків або тих, хто вперше стикається з плівками, виникає питання, чим вони відрізняються і в чому їх переваги та недоліки?

Плівка (це відноситься до всіх плівок, як тонувальних, так і ударозахисних) – це багатошарова структура, що складається власне з самої плівки, що наклеюється на скло, клейового шару і захисної плівки (лайнера), що знімається безпосередньо перед встановленням плівки на скло. Зовні на плівці нанесено захисне покриття від подряпин, яке є захисним лаком, а не фізичним шаром.

НЕМЕТАЛІЗОВАНА ПЛІВКА – це плівка, що складається з одного або двох шарів фарбованого поліестеру (PET). У двошарових плівках шари з’єднані між собою клейовим ламінатним шаром. Більшість виробників роблять неметалізовані плівки одношаровими, тому що і при одношаровій структурі в ній є все необхідне для виконання своїх основних функцій.

Деякі виробники роблять навіть неметалізовані плівки двошаровими, що робить роботу з плівкою легшою, тому що на ній при розгладжуванні та віджиму води важче зробити залом. Крім того, двошарова плівка потенційно стійкіша до вигоряння, ніж одношарова. У той же час, така двошарова структура дорожча у виробництві, що викликано як вартістю самого матеріалу, так і процесом ламінації (склеювання) шарів плівки.

МЕТАЛІЗОВАНА ПЛІВКА – це плівка, що складається з двох шарів, нижнього фарбованого поліестеру (PET) і верхнього, власне металізованого. Металізований шар, являє собою поліестерну плівку, на яку обложений метал. Залежно від ступеня металізації (кількості обложеного або напиленого металу) плівка може бути як дзеркальною, так і недзеркальною. Якщо плівка задумана як недзеркальний метал напилюють так, щоб не було відблиску чи дзеркальності.

Таким чином будь-яка дзеркальна плівка є металізованою, але не будь-яка металізована плівка дзеркаліт. Це потрібно знати і не плутати одне з одним.

Металізовані плівки складніші у виробництві, ніж неметалізовані і тому як правило в рамках одного бренду дорожчі. Але незважаючи на це, металізовані плівки більш популярні у тонувальників і замовників, ніж неметалізовані, оскільки мають дві безперечні переваги перед звичайними неметалізованими.

Перша перевага – велика ефективність щодо відображення тепла. Метал, напилений на зовнішньому шарі утворює певну подобу теплового дзеркала, яке відображає значну частину теплового потоку, що падає на скло з плівкою. Разом з нижнім профарбованим шаром, який поглинає тепловий потік ці шари, що працюють у парі, дуже ефективні, особливо у дзеркальних плівках.

Друга перевага полягає в тому, що, крім захисту від тепла, металізований шар захищає нижні шари від передчасного вигоряння, що продовжує термін служби плівки. Довговічність фарбованих шарів залежить ще й від матеріалу та якості фарбування, але в рамках одного бренду металізовані плівки однозначно довговічніші.

 

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *