Архітектурна плівка

НАНЕСЕННЯ АРХІТЕКТУРНОЇ ПЛІВКИ НА СКЛА ЖИЛИХ БУДИНКІВ: ЯК ПРАВИЛЬНО І ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

Хочете підвищити рівень комфорту Вашого житла? Порятунком стане енергозберігаюча плівка на вікна. Основна функція даної плівки – захист від сонячних променів та їхнього впливу. Відгуки про якість та функціональність енергозберігаючої плівки, переконують у правильності її вибору для використання у квартирі.

Як правильно нанести архітектурну плівку на скло?
Архітектурною плівкою можна обклеїти скло як з внутрішнього боку, так і всередині склопакета. Однак другий варіант не передбачає самостійного розбирання вікна. Цей момент слід узгоджувати із заводом-виробником ще на етапі виготовлення склопакетів, що не є найпрактичнішим варіантом.

Якщо міняти вікна не входило у ваші плани, то зробити обклеювання енергозберігаючої плівки можна і самостійно. Для цього вам знадобиться спеціальний набір інструментів:
Ручний пульверизатор (розпилювач);
Скребок з прогумованим краєм;
Скребок із лезом для очищення скла;
Канцелярський ніж;
Миючий засіб (найкращим варіантом буде дитячий шампунь з нейтральним ph);
Широкий гумовий шпатель (чим ширше – тим краще);
Паперові рушники.
Послідовність тонування скла
Наносити архітектурну плівку на вікна потрібно у чистому приміщенні. Для підготовки поверхні, що обклеюється, до процесу тонування потрібно нанести миючий засіб, після чого за допомогою скребка очистити поверхню і ущільнювачі від бруду. Тонування скла без їх попереднього очищення неможливе. Особливу увагу потрібно приділити краям та кутам.

Потрібно сказати, що тонувати скло краще знімаючи штапики. Краї обрізу плівки після обклеювання ховаються під ними. Однак в окремих випадках це можливе і без зняття штапиків. Слід зазначити, останній варіант передбачає наявність певних професійних навичок, т.к. краї потрібно дуже рівно підрізати по склу. Перший варіант все ж таки кращий.

На наступному етапі обклеювання ретельно витираємо скло і обробляємо їх знежирюючим засобом (звичайне миючий засіб для вікон з нашатирним спиртом у складі).

Наступним кроком буде розкрий архітектурної плівки: вимірюємо поверхню шибки, ріжемо матеріал за розмірами, але із запасом на підрізування в 2 см з кожного боку (він потім зрізається).

Подальша послідовність дій така:
За допомогою розпилювача збризкуємо вікно та клейову основу плівкового матеріалу.
Видаляємо захисний шар плівки та прикладаємо її до скла.
Якщо плівка нанесена не зовсім рівно, коригуємо, поки вона зволожена. Важливо! Після вигонки води, а тим більше після висихання поправити її положення не вийде.
Використовуючи ракель або вигін, розгладжуємо плівковий матеріал. Краще розпочати від центру. Тільки так ви зможете без заломів і вигинів вигнати всю зайву воду зі скла і рівномірно розрівняти плівку на поверхні, що обклеюється.
Для більш надійної фіксації додатково розгладжуємо плівку ракелем і після обрізаємо зайві краю.
На цьому етап процес тонування скла завершено, залишилося лише дочекатися остаточного висихання архітектурної плівки. Як правило, це відбувається протягом 3-10 днів. У цей період не рекомендуємо мити вікна.

На дрібні повітряні бульбашки, що з’явилися, звертати уваги не варто — коли вода висохне, вони повністю розгладяться.

Якщо у вас немає такого досвіду або ви не впевнені, що зможете провести якісне обклеювання самостійно, краще зверніться до професійних обклеювачів.

Важливо! Обклеювальники часто пропонують свої тонувальні плівки. Зазвичай, це матеріали низької якості, але за завищеною ціною. Тому краще замовити плівку в інтернет-магазині, вибрати бажані показники світлопропускання та теплового захисту матеріалу і вже потім звертатися до обклеювачів.
Догляд за тонованим склом

Доглядати плівкове покриття просто. Використовуйте миючий засіб для вікон, у складі якого є нашатирний спирт (наприклад, Містер Мускул). Вибирайте виключно м’які тканини, щоб не подряпати плівку.

Якщо правильно доглядати тонувальну плівку, то вона прослужить багато років.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *