Самоклеящиеся пленки для рекламы

Родинне дерево в інтер’єрі

Історія родинного дерева

Тема генеалогічного дерева періодично піднімається на пік моди в країнах з глибоким корінням. Переважно це — Європа. В Європі — насамперед Англія, країна, в якій традиції та родинні зв’язки шанують дуже ретельно. Динамічна Америка не надто заморочується корінням і гілками роду. Їм ніколи розпивати чаї з фамільних сервізів, згадуючи предків. Та й нема чого, чесно кажучи. Мало хто з підкорювачів  Америки міг похвалитися блискучою біографією. Вони використали шанс жити краще, або просто вижити. Так і нащадки їхні: дивляться вперед, і мало озираються назад.

Наші пострадянські країни теж мають складне минуле. Біографії багатьох сімей покалічені, долі поламані, потенціал не розкритий. Але це — зовнішні фактори, які ми не вибирали. А фактор внутрішній — це велике тяжіння до сім’ї, до підтримки, до хороших і добрих традицій. І чим вище темп життя, тим більш передбачуваною хочуть бачити люди життя вдома. Чим більше божевілля у світі зовнішньому, тим сильніше ми інтуїтивно шукаємо опору в рідних стінах.

Дерево роду

Дерево роду

І ідея візуалізації родинного дерева — це насправді ідея сімейного оберегу. Це потреба ще одного твердження, що все в порядку,  все добре і непорушно. Всі з тобою, всі тебе люблять, підтримують, схвалюють  і прощають помилки.

Родинне дерево в інтер’єрі дуже важливо для самих маленьких членів сім’ї. Вони зможуть виробити нормальні і здорові взаємини в великому світі, якщо будуть бачити їх у маленькому, родинному. Якщо дитина з дитинства знає, що його прадіди, бабусі, дядьки й тітки були шанованими людьми, добрими, розумними і працьовитими, то підсвідомо буде тягнутися підтримати рівень. Бути значимою людиною хоча б на маленькій  ділянці життя.

А як же бути, скажете ви, коли на карті роду є так звані білі плями? Або, що ще гірше, чорні плями? Вішати фото людей, яких немає, або яких краще і не було би? А давайте згадаємо чудових жінок, які вигадували своїм синам батьків-героїв. І навіть якщо дитина  коли-небудь дізнається, що його біологічний дідусь, наприклад, був зовсім не зразком для наслідування, позитивний образ вже буде закладено,  і залишиться головним. А негатив буде просто мати місце, як те, що «я не беру в своє життя».

Такі делікатні моменти можна обіграти мудро і творчо, і змусити працювати «в плюсі». Робимо висновок: родинне дерево в інтер’єрі повинно бути. Тоді підростаюча людина буде відчувати себе не самотньою рослиною в пустелі, а гілкою могутнього дерева. І, коли виросте і стане дорослим, набагато легше зможе проявити підтримку, розуміння та інші благородні риси по відношенню до тих, за кого відповідає. Але  такі моменти, які хочеться заховати, бувають нечасто, так само як і королі та королеви в роду.

Поки ще зовсім крихітне

Поки ще зовсім крихітне

Поряд з таким братом не страшний крокодил

Поряд з таким братом не страшний крокодил

А процес побудови дерева — це захоплюючий, творчий і цікавий процес. Ми починаємо спілкуватися, дзвонити і ходити в гості до дядьків  і тіток, для яких все не було часу. Ми дізнаємося не тільки імена і кількість родичів, але й те, де вони жили, які професії мали, ким працювали, скільки шлюбів і дітей було у них. Починає захоплювати дух, коли дізнаєшся, як тісно бувають переплетені ці самі корені. Люди часто знаходять нових братів і сестер, дізнаються багато цікавого. Часом біль стискає серце, але в результаті всі, хто почав «розкопки»,  і довели їх нехай не до кінця, але до глибокого рівня, пишаються тим, що стільки, виявляється, чудових людей належать до їх роду!

Крім фактичних архівів, є сайти, які допомагають у цій праці, і є навіть спеціальні програми типу «дерево життя». Можна вже без перешкод переглянути лінії дворянських родів, і навіть перелік, наприклад, селян багатьох губерній. І для решти переліки збільшуються з кожним  днем. Інформацію шукати все легше.

Ви, звичайно, зіткнетеся з проблемою зміни прізвищ жінками, зниклих безвісти воїнів і не тільки, загублених в інших країнах. Але на форумах люди, що пройшли ці «рівні» завжди допоможуть. І стаття — не про технічну сторону пошуку. Наша стаття — про візуалізації дерева  роду. Повернемося ж у цю колію.

Візуалізація дерева роду

Візуалізацій може бути кілька. Можна просто роздрукувати дані, оброблені програмою, і розмістити у вигляді карти на стіні. Можна написати все від руки у вигляді схеми. А можна подати так, щоб настільки цінна інформація стала ще й прикрасою інтер’єру. Чи неправда, дуже гарно? І місце як вдало підібрано — поряд з письмовим столом!

Симпатична картинка

Симпатична картинка

Сімейний древо — як прикраса інтер'єру

Сімейний древо — як прикраса інтер’єру

Ще можна оформити історію роду у вигляді книги, де кожна сторінка буде присвячена окремій особистості. У книзі буде опис текстовий, а на схемі — тільки імена та фото, чи малюнки.  Можна так само створити сайт. Вже й портали спеціальні маються — генеалогія.ру, наприклад.

Інтер’єрний варіант родинного дерева

На фото одна зі схем у вільному доступі, в яку можна просто вписати імена, дати і інші доступні дані. Оформлена вона буде виглядати інакше. Або навіть в оточенні відреставрованих старовинних фотографій предків. Це може бути стилізоване зображення гіллястого дерева без місця для фото, але з достатньою кількістю «вакантних місць»!

Схема дерева

Схема дерева

Оформлена схема

Оформлена схема

Схема на наступному фото не рекомендується. Дуже вже вона обмежена. Можна взяти собі на замітку тільки просте виконання «на швидку руку».  Як робочий варіант «ми в процесі».

Вакантні місця на дереві роду

Вакантні місця на дереві роду

Робочий варіант

Робочий варіант

Це були всі схеми в рамах, як картини. Є ще й спеціальні, «деревоподібні» рамочки. Але і вони припускають обмежену кількість фотографій, хоча і досить симпатичні. Якщо ви для візуалізації в інтер’єрі вибираєте рамочку  такого роду, то нехай вже вона буде якісною і з благородних матеріалів — метал, дерево. І ні в якому разі не пластмасова.  Свому корінню потрібно віідати повагу навіть у дрібницях.

Рамка-дерево

Рамка-дерево

Посріблена рамочка-дерево

Посріблена рамочка-дерево

Дерево з гілки

Дерево з гілки

Дерево з дерева

Дерево з дерева

Ще один спосіб —  інсталяція. В ній можна використовувати справжні гілки, розвішуючи по них фотографії. Потрібно вибрати красиву суху гілку, одну або декілька, обробити  морилкою або покрити акриловим лаком, найпростіше з балончика. І прикрутити \ приклеїти \ притулити, загалом, приладнати її до стіни прийнятним способом. І на гілки вішати все нові і нові фото.

А як вам подобається дерево з дерева? Намалювати, випиляти лобзиком і приклеїти на стіну, зберігаючи живу шорстку поверхню кори? Зверніть увагу, фотографії висять не тільки на гілках, подібно яблукам, але і як зазвичай —  на стіні. Це, правда, не просто стіна, а панель, обтягнута полотном. При бажанні її можна перенести в інше місце.

Наймодніший на сьогодні варіант — дерево- наліпка. Продаються готові набори, або вирізаються плоттером по замовленню. Це найшвидший спосіб.

Генеалогічне дерево-наклейка

Генеалогічне дерево-наклейка

Приклад дерева наклейки

Приклад дерева наклейки

І, нарешті, найкрасивіший і самий ажаний варіант —  настінний розпис. Родинне дерево в інтер’єрі у вигляді настінного розпису виглядає і солідно, і грайливо, складно і просто, але з любов’ю.

Очима дітей

Очима дітей

Звичайне дерево

Звичайне дерево

Так хочуть діти

Так хочуть діти

Настінне дерево

Настінне дерево

Милі серцю люди

Милі серцю люди

Настінний розпис

Настінний розпис

Окремо дерево і фото

Окремо дерево і фото

Дерево в інтер'єрі

Дерево в інтер’єрі

Барвистий розпис

Барвистий розпис

Дерево-фантазія

Дерево-фантазія

Дерево на всю стіну

Дерево на всю стіну

Глибокі коріння

Глибокі коріння

 Дерево з гумором

Дерево з гумором

Покоління на дереві роду

Поки писалася стаття, мені в голову прийшла геніальна ідея, але як завжди пізніше ніж усім іншим. Якщо немає у вас поки глибокої історії, або  є, але не така, як хотілося б, — почніть з себе, або з тих, кого любите! І продовжуйте дітьми, і знову ж тими, кого любите і цінуєте, хто  є важливими людьми у вашому житті. Адже не завжди кровні зв’язки — найголовніші! Головне — енергія, яку дає присутність цих людей  у вашому житті. Може, так можна переписати історію? Подивіться німецький фільм «біжи, Лола, біжи!» І створіть історію в самому кращому  можливому варіанті.

А де краще розмістити родинне дерево? За логікою — там, де збирається сім’я: у вітальні, їдальні, на терасі. Щоб якщо збиратися — то великою і чудовою компаній на багато-багато поколінь!

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *