Статьи

Шафа-купе: функциональність і прикраса

Незамінним інструментом для інтер’єру будинку сьогодні є шафа-купе:

– шафа-купе – це дуже красиво та чисто;

– велика економія місця та простору. Особливо це важливо для власників звичайних малогабаритних міських квартир або невеликих заміських будиночків;

– оскільки ви можете замовити собі шафу-купе, то її можна розмістити в будь-якому місці житла, і надати їй тієї форми і кольору, який просто ідеально буде вписуватися у ваш інтер’єр;

– можливість зробити шафу-купе своїми руками дозволить вам заощадити. Зробити її можна з досить-таки дешевих ДСП або пластмасових панелей. Хоча конструкції несучих шаф можуть мати обробку у вигляді пластика під дерево, бути полімерними в модному стилі «хай-тек», звичайними скляними або дзеркальними. Іноді для дверей шафи купе використовують метал або комбінацію усіх цих видів матеріалу. Для декорування звичайнісінької шафи-купе часто застосовують вітражі.

Шафа-купе – важливий елемент інтер'єруШафа-купе – важливий елемент інтер’єру

І найголовніше: шафа-купе не просто не зіпсує інтер’єру будь-якого приміщення у вашому будинку або квартирі, але і навпаки, надасть йому деяку елегантність та завершеність. Із її допомогою ваша кімната набуде свого власного лиця, відображуючи ваш індивідуальний світ. Адже кожен з нас прагне зробити своє гніздечко затишним, щоб після роботи можна було не бігати по квартирі, збираючи розкидані речі і запихаючи їх, куди попало.

Шафу-купе ви можете замовити в будь-яку кімнату, навіть в коридор та ванну. А переробка комори під шафу теж не забере багато часу і сил. Коли ж у вас коридор дуже довгий та вузький, то шафа-купе просто незамінна. Як правило, з толком зроблена шафа-купе не несе в собі пафосу і не затьмарює собою ввесь інтер’єр кімнати. Вона, швидше, відрізнятиметься вишуканістю і добре доповнюватиме інші меблі приміщення. І, звичайно ж, його основна мета – зайняти якомога менше простору, але вмістити при цьому якомога більше різноманітних речей. Ну, і якщо вже за справу береться істинний майстер, то така шафа ще і збільшить візуально вашу кімнату.

Шафу-купе можна зробити непомітноюШафу-купе можна зробити непомітною Функціональність шафи-купеФункціональність шафи-купе

Іноді при виготовленні шафи використовують стіни приміщення, стелю та підлогу. Їх використовують замість бічних панелей, верху та низу шафи. При цьому значно знижується вартість готового виробу.

Вбудована шафа-купеВбудована шафа-купе Шафа-купе із скляними дверима для зберігання книгШафа-купе із скляними дверима для зберігання книг

 

Комбінація різних кольорів для дверей шафи-купеКомбінація різних кольорів для дверей шафи-купе

Обличчям, яке презентує будь-яку шафу-купе, будуть його двері. Матеріал для їх виготовлення вражає своєю різноманітністю. Наприклад, можна зробити їх дзеркальними або з ротанга, а то і бамбука. При виборі матеріалу для дверей шафи-купе треба обов’язково враховувати місце розміщення шафи і те, чим ви збираєтеся її наповнити. Так, для вужчого приміщення краще використовувати дзеркальні двері, які немислимо розширюють простір кімнати, створюючи ілюзію її протяжності вшир та вглиб. Якщо ж це буде ваша домашня бібліотека, то тут без усяких сумнівів підійдуть скляні двері. І у першому, і в другому випадку зазвичай застосовують небиткий матеріал.

При виборі розсувної системи для шафи-купе треба враховувати, що алюмінієва система, наприклад, відрізнятиметься безшумністю та сучаснішим виглядом, та зате відносно коротким терміном служби. А сталева прослужить вам набагато довше, хоча може бути менш презентабельна на вигляд.

Будь-яка шафа-купе оснащується всередині різноманітними контейнерами, поличками та ящиками. Часто для цього використовують ДВП або звичайнісінький пластик. Але іноді застосовують і сталеву сітку. До речі, сітчасті скриньки та полички, як правило, забезпечують чудове провітрювання такої шафи. Крім того, усі поміщені туди речі добре будуть видимими.

Кутова шафа-купе в спальніКутова шафа-купе в спальні Шафа-купе в вітальніШафа-купе в вітальні

 

Шафа-купе у великій вітальніШафа-купе у великій вітальні

Шафу-купе для спальні можна виготовити в найрізноманітнішому стилі. Але зазвичай її відрізняють пастельні фарби, обов’язкова гармонія з внутрішнім інтер’єром кімнати і зручність у використанні. Часто за рахунок неї намагаються збільшити кімнату візуально. Іноді вона може служити ще і перегородкою для зонування простору спальні.

Шафа-купе для кабінету
чи вітальні повинна мати як мінімум презентабельний вигляд і бути оптимальною по розмірах. Ви можете використовувати її для розміщення аудіо- та відео апаратури, книг, фарфорових статуеток або посуду і так далі
&
Для передпокою шафа-купе купують із єдиною метою – зберігання верхнього одягу, взуття та інших дрібних речей і аксесуарів. Але, як говорилося вище, з його допомогою можна також візуально розширити коридор і поповнити інтер’єр цього приміщення. Тут також рекомендується підсвічування, оскільки в передпокої освітлення зазвичай досить мізерне.

Шафа-купе в передпокоїШафа-купе в передпокої

До речі, від кольорової гамми, вживаної при декоруванні ваших меблів та стін, також багато що залежить. Світла гама кольорів допомагає розширити ваше приміщення, наповнюючи його додатковим світлом і надаючи ще більшу елегантність внутрішньому інтер’єру: як передпокою, так і інших кімнат.

Оскільки найчастіше дитяча в нашій квартирі або будинку поєднує як функцію спальні, так і ігрової кімнати, – шафа-купе відмінно впишеться і навіть буде просто незамінною в цьому приміщенні. Тут використовують комбінацію шафи для домашньої бібліотеки і звичайної білизняної та одежної шафи. Її треба зробити як можна більш функціональною, щоб дитина могла зберігати свої іграшки в спеціальних скриньках, книги та підручники на відведених для цього полицях і, звичайно ж, було де розвісити свій верхній одяг та скласти постільну білизну. Але і тут шафа-купе чудово доповнить внутрішній інтер’єр і може вразити око будь-кого своєю витонченістю та красою декору.

Шафа-купе в дитячій кімнатіШафа-купе в дитячій кімнаті Шафа-купе в їдальніШафа-купе в їдальні

Якщо у вас є окрема їдальня ,то шафа-купе буде просто незамінною не лише для оформлення внутрішньої обробки кімнати, але і для зручності та створення певного затишку. Вона може стати частиною не просто декору, але і перегородкою, що відділяє робоче приміщення для приготування їжі та саму їдальню, або замінити собою звичний нам сервант або буфет.

Шафа-купе: функциональність і прикраса 1

Треба відмітити, що шафа-купе досить часто використовують у вигляді звичайнісінької міжкімнатної перегородки. Оскільки специфічне декорування відрізняє її від простої перегородки з пластика або ДВП під колір стін. Такій «шафі» місце в квартирі-студії або вітальні, хоча і для найпростішої малогабаритної квартири вона також чудово підійде, розділяючи, наприклад, одну кімнату на вітальню та особистий кабінет. У вигляді перегородки між коридором та їдальнею зазвичай використовують вбудовану шафу. При цьому в передпокої будуть розміщені ті відділення шафи, які застосовують для зберігання верхнього одягу та взуття, а з боку кухні – для посуду та іншого кухонного начиння. Правда, коли стикаєшся з множиною вже існуючих шаф-купе, то очі розбігаються і дуже важко зупинити на чомусь свій вибір.

средство для удаления царапин  со стекла

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *