Архітектурна плівка

Як захистити вікна від вибухової хвилі: 6 надійних способів

Як захистити вікна від вибухової хвилі: 6 надійних способів 1

Радіус вибухової хвилі під час вибуху снарядів і ракет становить десятки та сотні метрів. Люди, які опинилися в зоні поразки, можуть отримати серйозні поранення через розліт різних уламків, найчастіше – скляних. Отже, якщо ви знаходитесь у потенційно небезпечній місцевості, варто знати, чим закрити вікна під час війни.

Чим заклеїти вікна від вибуху
Жоден із способів не гарантує збереження цілісності вікон. Якщо вибухова хвиля буде дуже потужною, у будь-якому випадку знадобиться заміна склопакета. Але ви можете подбати, щоб скло не розлетілося на безліч уламків. Потрібно тільки знати, як заклеїти вікна від ударної хвилі. Головні правила:

Зменшити площу можливих уламків, повністю закривши скло або розділивши його на малі ділянки.
Кожну смужку матеріалу, який ви використовуватимете, потрібно приклеювати і на раму, і скло. Це зменшить ризик розльоту.

Склопакети металопластикових вікон слід заклеїти зсередини та зовні. Таким чином ви убезпечите людей у приміщенні та на вулиці.

Мета цих заходів – не дати склу розлетітися на всі боки. Скалки та великі шматки повинні містити наклеєний на скло матеріал. Такий ефект дає спеціальна плівка на вікнах автомобільних або скло триплекс в металопластикових вікнах.

Як захистити вікна від вибухової хвилі

Скотч як варіант захисту
Прозорий широкий скотч – найпростіший і найзручніший матеріал. Він легко та швидко клеїться, пропускає світло, тому в ідеалі слід заклеїти їм усю площу вікна. Великі вікна закрийте скотчем у два шари: по горизонталі та по вертикалі. Підійдуть також ізоляційна стрічка або малярський скотч. Але зважте, що ці матеріали непрозорі. А малярну стрічку досить легко розірвати, тому краще наклеїти її в кілька шарів. Їх можна клеїти довільно: шахівницею, ромбами або сніжинкою. Останній варіант кращий для скла великих розмірів, адже основне навантаження припадає на центр.

Тканинні смужки як альтернатива скотчу
На відміну від скотчу, у кожного знайдеться вдома щільна бавовняна тканина. Цей спосіб більш клопіткий, але не менш ефективний. Його активно використовували під час Другої світової війни. Вам знадобляться:
міцна, але не надто товста тканина;

борошно;
вода;
плити.
Смужки мають бути 5 см або ширші, більш тонкі захищатимуть гірше. Підійде постільна білизна, сорочки та будь-яка досить міцна тканина.

Приклеїти смужки на скло допоможе клейстер. Змішайте склянку борошна з холодною водою до рідкої сметани. Окремо доведіть до кипіння 1 л чистої води та поступово влийте в неї отриману масу, активно розмішуючи вміст. Через півхвилини приберіть посуд із конфорки і дайте клейстеру охолонути. Якщо суміш має грудочки, перед використанням її слід процідити.

Газета як захист
Ще один варіант захиститись від уламків скла – наклеїти на нього газетні смужки. Їхня ширина повинна бути не менше 5 см. Добре мажте газету господарським милом і можете клеїти. Щоб ці смужки дійсно захищали, слід клеїти газету в 4-5 шарів, як пап’є-маше. Якщо немає газет, можна використовувати офісний папір або сторінки з зошитів. Але враховуйте, що чим товстіший папір, тим складніше його приклеїти. Якщо мило не триматиме, спробуйте використовувати борошняний клейстер.

Як захистити вікна від ударної хвилі: додаткові запобіжні заходи
Зараз багатьом українським потрібне повторне встановлення металопластикових вікон. Чи є засоби зберегти склопакет? Розглянемо чим закрити вікна під час війни, щоб мінімізувати пошкодження вибухової хвилі.

Мішки з піском – для поглинання удару
Мішки з піском або землею добре поглинають і розсіюють тиск, що виникає після вибуху. Вікна на перших поверхах можна захистити, закривши їх мішками ззовні по всій висоті. На вищих поверхах, звичайно, мішки можна розмістити лише всередині. Захист скла в цьому випадку нижчий, але люди у приміщенні будуть захищені.

Фанера для захисту скла
Закрийте вікно листом фанери або будь-яким іншим матеріалом, який добре розсіює енергію вибухової хвилі. А якщо скло все ж таки буде пошкоджене, то фанера стане бар’єром між людьми та скляними уламками.

Книги – міцний бар’єр від уламків
Стопки книг, які закриватимуть вікно знизу вгору, теж можуть суттєво пом’якшити удар і затримати уламки скла. Однак самі книги, напевно, будуть пошкоджені – враховуйте це, складаючи їх на підвіконня.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *