Архитектурная пленка

Захисна плівка на вікна від вибуху

Захисна плівка на вікна від вибуху 1

Під час активних бойових дій у нашій країні багато хто запитує, як захистити вікна від вибухової хвилі? Не кожен будинок потрапляє під обстріл, але існують такі небезпечні фактори, як ударна хвиля та уламки (вражаючі елементи, що розлітаються на велику відстань). При цьому навіть у радіусі сотень метрів від вибуху скла у житлових будинках вилітають на будь-якому поверсі, погрожуючи всередині, а також зовні поряд із заскленим фасадом будівлі. У цій ситуації навіть сидячи у себе вдома на пристойній відстані від вікна можна виявитися жертвою гострих, як бритва, шматочків скла, здатних, на жаль, завдати смертельної рани або викликати сильну кровотечу, що загрожує також фатальною втратою крові. У такі часи не економлять на своїй безпеці, всі мислячі люди відразу ж закладають вікно книгами, мішками з піском, забивають проріз дошками або обклеюють різними матеріалами, найнадійніший з яких – антивандальна плівка. Однак про все по порядку.

Способи захисту склопакетів від вибуху
Справа в тому, що при поглинанні вибухової хвилі скло згинається і як би «пружинить». Якщо воно витримає таке навантаження, то результат вдалий, а якщо ні, то однозначно розсипаються на дрібні уламки. Отже, щоб захистити вікна від вибухів, а головне не травмуватися і можливо врятувати життя та здоров’я своїх близьких, нам потрібно вирішити два першочергові завдання:

Спробувати запобігти руйнуванню самого скла. Для цього рекомендується тримати вікна відчиненими на провітрювання. Це дозволить склопакету разом з рамою трохи «гуляти» під дією коливань повітря і знизить ймовірність розтріскування скла, а також розльоту осколків. Але такий метод не завжди ефективний, особливо в зимовий час.
Зменшити кількість самих осколків та дистанцію, на яку вони летять. Бажано, щоб шматочки розбитого скла взагалі «повисли» на якомусь клейкому матеріалі, про що ми розповімо докладно нижче. Навіть якщо тріснуте скло впаде однією плитою на підлогу, це вже 90% порятунку для мирних жителів, що знаходяться поруч, оскільки гострі скляні уламки не полетять у середину приміщення.

Чим заклеїти вікна від вибуху

Щоб захистити вікна від вибухової хвилі, практикується наклеювання різних матеріалів у тому чи іншому вигляді. Напевно, кожен бачив вікна в прифронтових містах, які хрест-навхрест заклеєні скотчем. Це краще, ніж нічого, але, на жаль, не рятує від вражаючого фактора, а лише дарує ілюзію захищеності, що дуже небезпечно.

Наводимо основні методи захисту вікон від вибухової хвилі, актуальні як для дерев’яних, так і для пластикових вікон (металопластиковий профіль):

Тканина – найменш ефективний матеріал, оскільки нитки легко розрізаються склом, що летить, не встигаючи поглинути кінетичну енергію; крім того, смужки тканини погано клеяться, тобто не тримають майже нічого;
Папір або великі наклейки – аналогічно вищесказаному, майже не допомагає, рекомендується до застосування лише за відсутності всіх наведених нижче варіантів;
Скотч – смужки липкої стрічки не мають високої міцності і при ударній силі з ймовірністю 99% залишки скла летітимуть у різні боки. до того ж, незважаючи на прозорість, псують зовнішній вигляд вікна; Але якщо вже Ви наважилися клеїти вікна скотчем, то клеїти скотч літерою Х зовсім не ефективно, і додати горизонтальні і вертикальні смуги з максимальною частотою Ви так само навряд чогось досягнете; в ідеалі – клеїти внахлест на раму та суцільними смугами, що перетинають один одного; Багато шарів!
Ізолента – аналогічно скотчу практично не знижує вражаючий ефект, крім того остаточно псує весь зовнішній вигляд вікна, не даючи проникати променям світла;
Бронювання скла плівкою – найефективніший спосіб захистити вікна від вибухової хвилі, далі розповімо чому саме.

Бронювання вікон плівкою

Антивандальна броня для фасадного скла – це, по суті, полімерна плівка високої міцності та пружності, яка клеїться суцільним шаром з рулону. Дана бронювальна плівка для вікон захистить від вибуху, ударів твердими предметами, уламків на зльоті, а іноді і від дрібнокаліборних куль (при достатній товщині шару). Спеціально розроблені антивандальні плівки дозволяють надійно захистити всіх присутніх у приміщенні та зовні поблизу вікна. Навіть якщо склопакет трісне, він ніколи не полетить гострими небезпечними шматками всередину, а скоріше випаде у вигляді одного пласта з прилиплими шматочками, що надійно зафіксовані, щоб не поранити дорослих та дітей. Таким чином, виконується основне завдання — захистити вікна від вибухової хвилі і не дати розлетітися осколкам по кімнаті або зменшити площу ураження. Крім того, можливе збереження цілісності скла у первозданному вигляді, що заощаджує величезні витрати.

Склопакети в більшості житлових будинків, навіть елітних, ніяк не розраховані на протидію вибухам та іншим механічним факторам, що вражають під час війни. Тому обклеювання склопакетів протиосколковою плівкою — це практична альтернатива дорогим бронірам.

 

Бронеплівка на вікна різної товщини
Існує бронеплівка для скла різної товщини. Чим товстіша плівка- тим сильніше удари вона витримає. Допускається, так само, клеїти плекну шарами – для досягнення найвищого ступеня із захисту. Так, наприклад, існують класи захисту скла СУ-1 (К-3), СУ-2 (К-4), СУ-3 (Р3А)

Ударостійка плівка 115 мкм – стійкість до удару 31 кг/кв. см
Ударостійка плівка 200 мкм – стійкість до удару 53 кг/кв. см

Клас захисту СУ-1 (К-3):

Ударостійка плівка 300 мкм

Стійкість до удару – 78 кг/кв. см

 

Клас захисту СУ-2 (К-4):

Ударостійка плівка 400 мкм

Стійкість до удару – 135 кг/кв. см

 

Клас захисту СУ-3 (Р3А):

Удароміцна плівка 600 мкм

Стійкість до удару – 182 кг/кв. см

ПЕРЕВАГИ ЗАХИСТУ ВІКОН ПЛІВКОЮ
Ми стверджуємо, що обклеювання склопакетів плівтолкою дозволить захистити вікна від ударної хвилі та вибухів. Наразі ми з’ясуємо, які основні переваги даного способу захисту скла. Порівнюємо з усіма іншими способами одразу. Отже, переваги антивандальної бронеплівки для вікон:

Високі показники міцності на розрив та еластичність. Антивандальна броня на вікна розроблена спеціально для виконання цієї функції. Багаторазово перевірені виробниками та споживачами характеристики доводять це на фактах. До війни бронювання вікон плівкою використовувалося в основному в інкасаторів, банківських відділень, валютних обмінників та магазинів для захисту від грабіжників, які можуть банально розбити скло до охорони. Сьогодні антивандальна броня – найкращий спосіб захистити вікна від вибухової хвилі.
Простота нанесення. Вам не доведеться наносити сотні смужок скотчу, тканини чи паперу, стоячи біля потенційно небезпечного вікна під час обстрілів та терактів. Достатньо відрізати від рулону великий прямокутник і нанести на склопакет, дотримуючись інструкцій. У кожному місті є майстри, здатні професійно та недорого зробити це, знімаючи штапики за кілька хвилин. Також можна забронювати вікна плівкою самостійно, залишається купити її у вигляді рулону.
Не псує зовнішній вигляд вікна. Багатьом людям навіть під час війни хочеться зберегти естетику свого помешкання, це абсолютно нормально. Антивандальна плівка на вікна навіть при товщині 400 мкм залишається абсолютно прозорою, світлопроникною та ніяк не видає своєї присутності. Так що ви можете бути спокійні за зовнішній вигляд фасаду та затишок усередині житла.
Звукоізоляція. Захист вікон від вибухової хвилі за допомогою такої полімерної плівки із внутрішньої сторони склопакета демонструє максимальний ефект зниження шуму до 29 дБА.
Установку можна проводити як на скло витягнуте з рам, так і на встановлене. Захисна плівка, наклеєна кваліфікованими фахівцями, невиразна на вікні і утворює з ним єдине ціле.
Захист від вандалів та хуліганів. Скло, обклеєне броньованою плівкою, набуває стійкості до ударів молотком або битою, покинутих пляшок або каменів.
Захист від злочинних посягань. Обклеювання вікон броні плівкою, автомобільного скла та вітрин магазинів дозволить суттєво уповільнити або взагалі виключити проникнення зловмисників, мародерів та грабіжників усередину приміщення.
Найголовніше – ідеальна відповідь на питання «як захистити вікна від вибухової хвилі»!

 

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *